reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Testy Ultra HDTV w DVB-T2 w Czechach

dodano: 2014-05-20 12:18 | aktualizacja: 2014-05-20 12:39
autor: Anita Kaźmierska | źródło: České Radiokomunikace

Ultra HD Publiczni nadawcy w Czechach (České Radiokomunikace i Česká televize) rozpoczęli testy telewizji ultrawysokiej rozdzielczości Ultra HDTV w ramach naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2. Są to pierwsze tego typu testy w Europie Środkowo-Wschodniej. Nadawanie testowe uruchomiono 13 maja 2014 roku z nadajnika Praga-miasto (Žižkov). Przypomnijmy, że technologia Ultra HD zapewnia cztery razy większą rozdzielczość w porównaniu z Full HD.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Testowe nadawanie Ultra HDTV jest prowadzone z nadajnika Praga-miasto (Žižkov) na kanale 50. Obejmuje nadawany w pętli materiał o czasie trwania 1 min 17 s. Celem tych testów jest sprawdzenie szczególnych wymagań nowej generacji telewizji 4K dla całego łańcucha transmisyjnego.

Obecnie testowana jest rozdzielczość 4K z kodowaniem MPEG-4. Na drugą połowę 2014 roku planowane są testy kodeka HEVC, który pozwoli na znaczną oszczędność pasma w multipleksie DVB-T2. Testy zostaną zakończone prawdopodobnie do końca listopada 2014 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...