reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP z umową z Deutsche Welle

dodano: 2014-05-23 16:29 | aktualizacja: 2014-05-23 17:28
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

Deutsche Welle DW TV Niemiecka stacja radiowo-telewizyjna Deutsche Welle i Telewizja Polska zacieśniają współpracę. - Wspólnie z najważniejszą polską telewizją jesteśmy w stanie zdziałać więcej - powiedział dyrektor generalny znaczącego niemieckiego nadawcy Peter Limbourg w piątek, 23 maja br. w Warszawie podczas podpisania dwustronnej umowy. - Nasza współpraca trwa już od dawna, ale takie ramowe porozumienie ją zaktywizować i poszerzyć o nowe tematy i pola działania - oświadczył prezes TVP Juliusz Braun.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Umowa przewiduje m.in. koprodukcje filmowe, wymianę informacji o własnych produkcjach i sposobach organizacji pracy, uczestnictwie w organizowanych przez drugą stronę festiwalach, targach i konkursach, a także być może wspólne szkolenie pracowników. Pada też w niej deklaracja o wymianie własnych programów oraz usług techniczno-produkcyjnych i wspieranie wzajemnych wizyt dziennikarzy i ekip realizacyjnych.

Podczas rozmów poprzedzających podpisanie umowy wstępnie uzgodniono już współpracę w wymianie informacji i materiałów o kulturze, którą z polskiej strony koordynować będzie TVP Kultura. Niemieccy goście deklarowali też zainteresowanie dokumentalnymi filmami TVP, która w Polsce jest absolutnym liderem w ich produkcji oraz pozyskiwaniem polskich materiałów z bardzo bogatych i sięgających dziesięciolecia wstecz archiwów Telewizji Polskiej, jakimi działająca od 1992 roku Deutsche Welle (DW) nie dysponuje.

Umowa o współpracy przypieczętowuje istniejącą już długoletnią współpracę TVP z Sekcją Polską DW. W koprodukcji z TVP Szczecin od 1999 roku przygotowywany jest m. in. magazyn „Eurosąsiedzi” (do 2010 roku „Między Odrą a Renem”) emitowany obecnie co tydzień przez kanał TVP Regionalna. Najnowszy przykład znakomitej współpracy to telewizyjno-internetowy projekt TVP2 „Co słychać, sąsiedzie” (więcej tutaj), powstający we współpracy z Sekcją Polską Deutsche Welle oraz stacją ARD - Mitteldeutscher Rundfunk (MDR). Będzie on - co zadeklarował dyrektor TVP2 Jerzy Kapuściński w czasie rozmów - z całą pewnością kontynuowany.

Deutsche Welle jest jedną z dziesięciu stacji ARD - federacji niemieckich nadawców publicznych. Jej ustawowym zadaniem jest przygotowywanie i nadawanie programów telewizyjnych i radiowych dla zagranicy. DW to także portal informacyjno-publicystyczny dw.de zawierający serwisy w 30 językach m. in. po polsku, ukraińsku i rosyjsku. DW finansowana jest z budżetu federalnego, ustawa zapewnia jej jednak niezależność od rządu RFN.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...