reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

2.06 rusza Polo TV US

dodano: 2014-05-28 05:38 | aktualizacja: 2014-05-28 07:00
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa ZPR/Lemon Records/satkurier.pl

Polo tv W poniedziałek, 2 czerwca 2014 roku ruszy nowy kanał Grupy ZPR - Polo TV US, stacja przeznaczona na rynek amerykański. Kanał trafi do oferty amerykańskiej platformy Dish Network. Polo TV US znajdzie się w pakiecie z innymi polskimi kanałami, takimi jak ITVN (TVN International), TVN24, Religia.tv, Polsat 2, TVP Info, Kino Polska International, Kino Polska Muzyka, TV Sport, Baby TV i Eurochannel. Dodajmy, iż już wkrótce oferta tego operatora ma się również poszerzyć o szykujący się do startu kanał TVP Rozrywka International (więcej tutaj, tutaj, tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj). Polo TV US będzie trzecią stacją Grupy ZPR uruchomioną w tym roku. 28 kwietnia br. oficjalnie wystartowały już na polskim rynku Fokus TV (więcej tutaj) i Vox Music TV (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- To wielka radość dla milionów rodaków w Stanach Zjednoczonych! Stacja Polo TV US dostępna już wkrótce za oceanem! Na tę chwilę czekały miliony fanów polskiej muzyki w Ameryce! Już w poniedziałek, 2 czerwca br., w ich domach z telewizorów popłyną dźwięki hitów disco polo. Stacja Polo tv podpisała właśnie umowę z jedną z największych amerykańskich platform cyfrowych - Dish Network, dzięki czemu Polo TV dotrze do fanów muzyki tanecznej w całych Stanach Zjednoczonych - informuje nadawca.

W ramówce Polo TV US znajdą się najpopularniejsze programy Polo TV, a wśród nich m.in. „Kuchnia Polowa”, „Wszystko mi disco”, „Discopolot”, „Vipo Disco Hity” i „Disco Polo Live!”. - Stacja Polo TV US stanie się w ten sposób dla Polonii amerykańskiej gwarancją najlepszej rozrywki przy największych hitach disco - zapewnia nadawca.

Odbiorcy znajdą tu wywiady z gwiazdami, listy przebojów i najlepsze teledyski. Na antenie pojawią się zarówno starsze, jak i najnowsze klipy. - Dzięki temu amerykańska Polonia będzie na bieżąco z najnowszymi trendami muzycznymi w ojczyźnie - zapewnia nadawca.

- Polo TV wystartowała w Polsce trzy lata temu w maju. W krótkim czasie wyprzedziła inne działające w kraju telewizje muzyczne, w tym także zachodnie, takie jak Viva Polska czy MTV Polska. Odniosła tym samym ogromny sukces rynkowy, szybko zdobywając pozycję lidera. Oglądają ją widzowie w każdym wieku. Miesięcznie dociera do 14 mln odbiorców w całej Polsce. Teraz, dzięki obecności na Dish Network jej zasięg poszerzy się o kolejne miliony rodaków w Ameryce. Na pojawienie się Polo TV US czekają nie tylko rzesze polskich fanów mieszkających na stałe w Stanach Zjednoczonych. Radości nie kryją też wykonawcy muzyki disco, którzy komponują za oceanem. Jednym z nich jest Ireneusz Perkowski z zespołu Skalar US. - Bardzo cieszy mnie fakt, że kanał Polo tv US będzie teraz dostępny także w USA, bo moje teledyski będzie mogła dzięki niemu oglądać cała Polonia mieszkająca w Stanach Zjednoczonych. A to jest przecież najlepsza reklama dla każdego artysty - powiedział polski wykonawca. - Myślę, że Polo TV US będzie grała na każdej polskiej imprezie, i że oglądalność jej w Stanach szybko wzrośnie - podkreślił Perkowski - czytamy w komunikacie.

Warto wspomnieć, że Dish Network to druga co do wielkości platforma cyfrowa w Stanach Zjednoczonych. Odbiera ją ponad 14 mln abonentów. - 16 satelitów gwarantuje, że znajdujące się na niej kanały dotrą do najbardziej odległych części USA. Dzięki temu Polo tv US będą teraz mogli oglądać Polacy nie tylko z metropolii nowojorskiej czy Chicago, ale także z odległej Arizony a nawet Hawajów czy Alaski - informuje nadawca.

Polo TV nadaje od 2011 roku. Stacja dostępna jest w Polsce, bezpłatnie w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC, MUX 1), w ofertach platform satelitarnych (Cyfrowy Polsat, nc+, Orange TV), operatorów kablowych i IPTV. Kanał nadaje w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird 13,0°E, a także w sieci. W Internecie nadaje ponadto kanał Polo Party TV (więcej tutaj), a także Radio Polo TV. Nadawcą stacji jest spółka Lemon Records, należąca do Grupy ZPR.

Obecnie Grupa ZPR ma następujące kanały telewizyjne w swoim portfolio - edukacyjno-poznawczy Fokus TV oraz muzyczne Eska TV i Polo TV, dostępne w naziemnej telewizji cyfrowej (MUX 1), w przekazie satelitarnym, kablowym i w sieci, Vox Music TV nadający w przekazie satelitarno-kablowym i w sieci, a także Wawa TV, Polo Party TV (więcej tutaj), Eska Rock TV, Eska Party TV (więcej tutaj), Eska Best Music TV i Vox TV, które są dostępne w sieci w serwisie EskaGO (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...