reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Seriale „Więzienie Oz” i „Szogun” w CBS Europa

dodano: 2014-05-30 18:18 | aktualizacja: 2014-05-30 19:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: CBS Chello Zone

CBS Europa - Czerwiec br. w CBS Europa to nie tylko premiery światowej klasy filmów, ale także dwóch znakomitych seriali - informuje nadawca. Pierwszy z nich, „Więzienie Oz”, nadawany będzie od 1 czerwca br., w niedziele o godzinie 21:00 (dwa odcinki). Na podwójną dawkę drugiego serialu, słynnego „Szoguna”, stacja zaprasza od 18 do 25 czerwca br. w dni powszednie (oprócz piątku) o godzinie 19:00.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Miejscem akcji serialu „Więzienie Oz” jest Oswald State Correctional Facility, więzienie stanowe o zaostrzonym rygorze. To tu odsiadują swoje wyroki najgroźniejsi przestępcy, w tym także ci skazani na karę śmierci. Istnieje tu eksperymentalny oddział Em City, którym kieruje charyzmatyczny Tim McManus. Wierzy on w możliwość edukacji i resocjalizacji. Misja McManusa okazuje się jednak niełatwa w realizacji. W kolejnych odcinkach poznajemy „pensjonariuszy" więzienia oraz pracowników placówki: Tobiasa Beechera, Verna Schillingera, Augustusa Hilla czy naczelnika Wardena Leo Glynna. Życie w więzieniu okazuje się próbą, którą nie każdy potrafi wytrzymać. Jedni popadają w rezygnację, inni starają się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Specyfika miejsca wpływa nie tylko na więźniów, ale także na pracowników i ich życie. - Popularność serialu to wypadkowa intrygującej fabuły, ciekawych bohaterów, a także zaskakujących zwrotów akcji - zapowiada nadawca.

Akcja serialu „Szogun” (z Richardem Chamberlainem w roli głównej) rozgrywa się na początku XVII wieku. Brytyjski okręt rozbija się u wybrzeży Japonii. Rozbitków - w tym nawigatora Johna Blackthorne’a - ratują portugalscy misjonarze. Dzięki nim Blackthorne trafia na dwór potężnego pana Toranagi, który właśnie walczy z innymi samurajami o podobnym statusie o tron szoguna. Podczas gdy kapitan próbuje odbudować swój statek i wrócić do domu, zarówno niechętni mu (jako protestantowi) jezuici, jak i pan Toranaga usiłują wykorzystać go do własnych celów. Uwikłany w ich rozgrywki Blackthorne wplątuje się dodatkowo w romans z piękną i zamężną tłumaczką Mariko. Imponujący rozmachem realizacyjnym, starannością w przygotowaniu scenografii i kostiumów, „Szogun” do dziś pozostaje jedynym amerykańskim serialem kręconym w oryginalnych lokalizacjach w Japonii.

„Więzienie Oz” - emisja w niedziele (od 1 czerwca 2014 roku) o 21:00 (po dwa odcinki), „Shogun” - emisja od poniedziałku do czwartku (od 18 czerwca 2014 roku) o 19:00 (po dwa odcinki) w CBS Europa.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...