reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat News+ z nowym logo. Co w ofercie?

dodano: 2014-06-07 15:51 | aktualizacja: 2014-06-08 18:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Polsat/tvpolsat.info/satkurier.pl

Polsat News+ Polsat News + Polsat News Plus W poniedziałek, 9 czerwca 2014 roku rusza Polsat News+ (więcej tutaj i tutaj), nowa stacja Telewizji Polsat (należącej do grupy Cyfrowy Polsat), która w portfolio spółki zastąpi kanał Polsat Biznes (więcej tutaj i tutaj). Tuż przed startem nadawca zaprezentował nowe logo stacji, inne od dotychczas znanego (więcej tutaj). W nowym logotypie znalazł się znak plusa nawiązujący do logo operatora sieci komórkowej Plus (Polkomtel), należącego do Cyfrowego Polsatu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„+” w logo kanału zaczerpnięto z logotypu marki Plus. Stacja tłumaczy, że Cyfrowy Polsat, Telewizja Polsat i Polkomtel, operator sieci Plus są teraz w jednej grupie i takie wykorzystanie graficzne znaku może przyczynić się do lepszej budowy świadomości współpracy i synergii marek grupy. Jest to więc jeden z kroków w kierunku przybliżenia marki Polsatu i Plusa.

Dotychczas znane logo kanału Polsat News+


Szefem kanału jest Henryk Sobierajski, a szefem anteny Beata Grabarczyk.

Polsat News+ zastąpi w portfolio nadawcy, a także w ofertach operatorów, kanał Polsat Biznes. Nowa stacja już na starcie znajdzie się więc w pakietach platform satelitarnych (Cyfrowy Polsat, nc+, Orange TV) i wybranych operatorów kablowych i IPTV.

Co znajdziemy w ofercie kanału Polsat News+?

Godzina 20:00
„Prawy do Lewego, Lewy do Prawego” - nowy program publicystyczny, w którym prowadzący - dziennikarze o przeciwstawnych poglądach - rozmawiają z gośćmi pogłębiając istotne społecznie i cywilizacyjnie tematy, analizując je z różnych stron. Wśród rozmówców są ekonomiści, socjologowie, działacze społeczni, publicyści. Program emitowany będzie od poniedziałku do piątku o godzinie 20:00. Prowadzący to Igor Janke oraz Mariusz Ziomecki.

Godzina 21:00
„To był dzień na świecie” - na antenę Polsat News+ powraca dobrze znany widzom Polsat News program o tematyce międzynarodowej. Magazyn poprowadzą Grzegorz Dobiecki, Jan Mikruta i Grzegorz Kozak. W programie najważniejsze tematy międzynarodowe, światowe wydarzenia, opinie ekspertów i komentarze najważniejszych przedstawicieli stosunków międzynarodowych w Polsce i na świecie. Program emitowany będzie od poniedziałku do piątku o godzinie 21:00.

Godzina 22:00
„WidziMiSię” - autorski przegląd wydarzeń Michała Figurskiego, w którym prowadzący wraz z zaproszonymi do studia gośćmi w luźniejszej formie skomentują bieżące tematy polityczne, społeczne i sportowe. Figurski spojrzy na rzeczywistość zdominowaną przez politykę z dystansu, z perspektywy człowieka, który z polityką nie ma nic wspólnego. Zajmie się też wydarzeniami społecznymi, gospodarczymi i kulturowymi. Do rozmowy zaprosi wybranych przez siebie komentatorów. Będzie to Figurski jakiego nie znacie.

Inne pozycje programowe w Polsat News+ (kolejność przypadkowa):

„+ Kultura” - autorski program Macieja Ulewicza z Radia PiN oraz Anny Sańczuk. Kultura to nie tylko wielkie mainstreamowe przedsięwzięcia. To także inicjatywy i pomysły ludzi działających na obrzeżach życia społecznego - mniej znane, mniej głośne subkultury czy wręcz kulturowe tematy tabu. To właśnie o takich zjawiskach i tematach twórcy porozmawiają w programie „+ Kultura”.

„Wysokie C” - autorski magazyn Małgorzaty Ziętkiewicz, która zaprosi nas do świata kultury z najwyższej półki. Światowe malarstwo, rzeźba, performance, sztuki teatralne, opera - zobaczymy wszystko to co znawcy kultury wysokiej cenią najbardziej, co jest najbardziej trendy, a co jest uznane za ponadczasowe piękno. Będzie to autorski przewodnik Małgorzaty Ziętkiewicz po kulturze wysokiej.

„Naczelni” - program, w którym redaktorzy naczelni czołowych gazet, portali informacyjnych i rozgłośni radiowych skomentują najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia, dowiemy się czym żyła opinia publiczna, a najważniejsze wydarzenia zostaną ocenione okiem znanych komentatorów i publicystów jakimi bez wątpienia są Naczelni. Program poprowadzi Mirosław Majeran.

„Rozmowa polityczna” - program Dominiki Długosz, Beaty Lubeckiej i Mikołaja Jankowskiego, który będzie pierwszym podsumowaniem najważniejszych wydarzeń dnia. Do dyskusji w studiu zostaną zaproszeni publicyści, komentatorzy, eksperci i politycy.

„Informacje” - 15 minutowe serwisy informacyjne nadawane od poniedziałku do piątku o pełnej godzinie przygotowane przez zespół Polsat News+. Stanowią poszerzenie informacji z Polsat News o najświeższe newsy biznesowe oraz ekonomiczne. W weekendy natomiast przez zespół Polsat News. Wśród prezenterów Polsat News+ będą tacy dziennikarze jak: Robert Bernatowicz, Ernest Bodziuch, Mikołaj Jankowski.

„Pogoda” - to serwis, który podaje prognozę pogody w kraju i na świecie. „Pogodę” przygotowuje zespół pod kierownictwem Marka Horczyczaka, w skład którego wchodzą także prezenterki pogody: Ewa Bobrowska, Milena Rostkowska-Galant oraz Paulina Sykut-Jeżyna.

„Wydarzenia” - flagowy serwis informacyjny Telewizji Polsat i Polsat News nadawany codziennie o godz. 18.50. Program prowadzą: Dorota Gawryluk, Magda Sakowska, Joanna Wrześniewska-Sieger, Jarosław Gugała oraz Maciej Stroiński. Wydanie popołudniowe programu, czyli „Wydarzenia 15.50” nadawane jest od poniedziałku do piątku. Wśród prowadzących możemy zobaczyć Agnieszkę Gozdyrę, Macieja Stroińskiego oraz Joannę Wrześniewską-Sieger.

„Gość Wydarzeń Dogrywka” - na antenie Polsat News+ będzie nadawany także program „Gość Wydarzeń”, jednak w dłuższej formie. „Gość Wydarzeń Dogrywka” to ciąg dalszy programu, w którym zaproszonemu do studia rozmówcy pytania zadadzą widzowie za pośrednictwem prowadzącego. Pytania do „Gościa Wydarzeń” będzie można nadsyłać do redakcji Polsat News+ każdego dnia.

„Nie daj się fiskusowi” - autorski program Przemysława Talkowskiego. Dziennikarz omawia z ekspertami zawiłe kwestie dotyczące podatków, rozliczeń, ulg dochodowych czy prowadzenia własnej działalności. Wspólnie doradzają widzom jak radzić sobie z trudną materią przepisów prawa podatkowego, jak postępować z fiskusem w kwestii płacenia podatków czy korzystania z ulg.

„Nowy dzień” - dynamiczne i lekkie pasmo poranne. Gospodarzami poranka są na zmianę: Beata Cholewińska, Joanna Górska, Bartosz Kurek, Krzysztof Ibisz i Mariusz Abramowicz. Pasmo ma swobodniejszy charakter i oprócz stałych elementów, takich jak newsy z kraju i ze świata, przegląd prasy, prognoza pogody, informacje sportowe zawiera także informacje ze świata showbiznesu, rozmowy z Gwiazdami, artystami i celebrytami. W każdym wydaniu prezentowane są także opinie widzów przesłane na kontakt [email protected]

„Państwo w państwie” – program, który jako jedyny w Polsce piętnuje przypadki nadużywania prawa, korupcji i nepotyzmu w relacjach państwo - przedsiębiorca. Ideą przewodnią magazynu jest walka z powszechnym wśród urzędników przekonaniem, że wszyscy przedsiębiorcy to potencjalni przestępcy. Program prowadzi dziennikarz i prawnik Przemysław Talkowski. Niedziela, godzina 19:30, program trwa 90 minut.

„Premierzy” - tylko w tym programie, komentarz do najważniejszych wydarzeń interesujących Polaków, przekazują goście największego kalibru, czyli osoby które zajmowały urząd Prezesa Rady Ministrów. W programie możemy zobaczyć m.in. Leszka Millera, Jana Krzysztofa Bieleckiego i Waldemara Pawlaka. Premierzy podsumowują nie tylko bieżące wydarzenia, ale zajmują się również wszystkimi najważniejszymi zagadnieniami politycznymi, społecznymi oraz gospodarczymi z kraju i ze świata. Magazyn jest transmitowany ze studia Polsat News z udziałem publiczności i ekspertów. Emisja co sobotę o godzinie 19:30. W roli gospodarzy występują na zmianę dziennikarze: Dorota Gawryluk oraz Jarosław Gugała.

„Biznes Informacje” - najważniejsze gospodarcze decyzje, dane i wypowiedzi omówione i skomentowane z wielu stron. Główne tematy w skali mikro i makro, opiniotwórczy goście. Komplet najważniejszych informacji z rynków finansowych. „Biznes Informacje” prowadzi m.in. Ernest Bodziuch.

„Zoom na giełdę”. Przegląd najważniejszych wydarzeń dnia na rynkach kapitałowych i finansowych w kraju i na świecie. Codziennie zobaczymy szczegółowe analizy spółek notowanych na warszawskim parkiecie. Autorzy programu zwrócą uwagę widzów na najciekawsze okazje inwestycyjne i ostrzegą przed rynkowymi pułapkami. Postawią na interaktywność. Wspólnie z widzami wybiorą spółki dnia. Gośćmi programu są prezesi spółek giełdowych, czołowi menadżerowie oraz znani i cenieni analitycy. Gospodarzami programu są Jacek Brzeski oraz Robert Bernatowicz.

„sPiNacz tygodnia”. Program Polsat News i Radia PiN podsumowujący najważniejsze wydarzenia tygodnia emitowany jednocześnie na antenie stacji i w radiu. Gospodarzami magazynu są dziennikarze radiowi, m.in. Agnieszka Witkowicz-Matolicz. W programie prowadzący wraz z zaproszonymi ekspertami komentują najciekawsze zdarzenia polityczne, społeczne, gospodarcze z kraju i ze świata. Program jest realizowany na zmianę ze studia Polsat News i Radia PiN.

Cyfrowy Polsat jako nadawca ma obecnie w swoim portfolio następujące kanały: Polsat, Polsat HD, Polsat 2, TV4, TV6, Polsat Film, Polsat Film HD, Polsat Romans, Polsat News, Polsat News HD, Polsat News+ (do 9 czerwca br. Polsat Biznes), Polsat Cafe, Polsat Play, Polsat Sport, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra, Polsat Sport Extra HD, Polsat Sport News, Polsat JimJam, Polsat Food Network, Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature, CI Polsat (wcześniej Crime & Investigation Network Polsat) i Disco Polo Music. Ponadto spółka posiada koncesje naziemne na lokalne kanały skupione w sieci TV Odra.

W 2014 roku Telewizja Polsat zamierza uruchomić kolejne własne kanały. Zgodnie z zapowiedziami nadawcy, ma to być, obok Polsatu News+ i Disco Polo Music, który rozpoczął nadawanie 1 maja br. (więcej tutaj), także Muzo.tv (wcześniej znany jako P-Music) (więcej tutaj) i Polsat Film 2 (więcej tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj). Grupa rozważa także start następnej stacji sportowej (Polsat Futbol?) w związku z zakupem praw piłkarskich (więcej tutaj). Nadawca posiada także koncesję na kanał Polsat Sport Weekend (więcej tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...