reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Będą testy UHD z MŚ w Brazylii - zrobi je BBC

dodano: 2014-06-08 17:29 | aktualizacja: 2014-06-09 12:24
autor: Janusz Sulisz | źródło: adtv/bc

UHDTV 3D Jeden z wydziałów brytyjskiego nadawcy publicznego BBC Research and Development (BBC R&D) zamierza podczas tegorocznego mundialu przeprowadzić testy technologii Ultra HD. Zamknięte testy mają obejmować wszystkie trzy mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej wyprodukowane w Ultra HD przez FIFA TV ze stadionu Maracană w Rio de Janeiro - po jednym meczu 1/8 finału i 1/4 finału oraz finał. Transmisja na żywo w Ultra HD ma być dostarczana jednocześnie w naziemnej telewizji cyfrowej i IPTV.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Transmisje Ultra HD będą nadawane z Brazylii przez satelitę, a następnie będą w Wielkiej Brytanii dystrybuowane za pośrednictwem istniejącej infrastruktury szerokopasmowej, do telewizorów Ultra HD. Inicjatywa ta stanowi część całej serii zamkniętych testów, podczas których BBC R&D będzie ściśle współpracować z partnerem strategicznym Arqiva, głównymi producentami elektroniki użytkowej i dostawcami technologii. Celem testów jest lepsze zrozumienie najnowszych technologii dystrybucji i standardów transmisji na żywo Ultra HD.

BBC R&D chce, by w przyszłości tradycyjne sposoby dystrybucji i technologia IP wzajemnie się uzupełniały (tzw. telewizja hybrydowa). Jednym z wyzwań przy dystrybucji Ultra HD będzie możliwie największa redukcja przepływności, ze względu na ograniczoną pojemność pasma. Testy BBC pozwolą na sprawdzenie technologii kompresji High Efficiency Video Coding (HEVC) dla dystrybucji zarówno w ramach naziemnej telewizji cyfrowej jak i w ramach sieci IP. Jak twierdzi BBC, adaptacyjna technologia bitrate jest ważnym narzędziem dla zapewnienia stałej jakości usług w sieciach IP. Pozwala to danemu urządzeniu na automatyczne wybranie najlepszej dostępnej jakości obrazu w zależności od przepustowości sieci dostępnej w danym momencie. Testy BBC będą obejmować wykorzystanie adaptacyjnego bitrate MPEG-DASH dla zapewniania wideo o wysokiej jakości w sieciach IP.

Mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014 na żywo w Ultra HD:

sobota, 28 czerwca

22:00 Mecz 1/8 finału

piątek, 4 lipca

18:00 Mecz 1/4 finału

niedziela, 13 lipca

21:00 Finał


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...