reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Measat i Newtec z transmisją 4K UHDTV w DVB-S2X

dodano: 2014-06-10 11:49 | aktualizacja: 2014-06-11 12:09
autor: Janusz Sulisz | źródło: Newtec

Measat Newtec i operator satelitarny MEASAT zamierzają zaprezentować na wystawie CommunicAsia (17-20 czerwca 2014 roku, Singapur) transmisję satelitarną 4K UHDTV nadawaną za pomocą nowego standardu transmisji. DVB-S2X, rozszerzenie standardu DVB-S2 - nowa specyfikacja opracowana przez DVB, w tym Newtec - może mieć w przyszłości zasadnicze znaczenie dla branży satelitarnej. DVB-S2X, opublikowane w lutym 2014 roku, oznacza wzrost wydajności w porównaniu z DVB-S2 na poziomie do 51% dla profesjonalnych zastosowań i do 20% dla DTH.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Transmisję 4K UHDTV w DVB-S2X na CommunicAsia w Singapurze będzie można zobaczyć na stoisku MEASAT (poziom 1 T3-01). Przekaz będzie uplinkowany poprzez teleport MEASAT w Cyberjaya w Kuala Lumpur, i dostarczany na żywo przez satelitę MEASAT-3 (91,5°E) w paśmie C, przy użyciu nowych technologi Newtec, obsługujących DVB-S2X.

- W ubiegłym roku MEASAT pokazał swoją zdolność nadawania 4K UHDTV przez satelitę. W tym roku będziemy kontynuować nasze wysiłki na rzecz wczesnego wdrożenia najnowszych technologii poprzez pokaz UHDTV na żywo przez satelitę za pomocą nowego standardu DVB-S2X - powiedział Raj Malik, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketing w MEASAT. - Dzięki DVB-S2X, MEASAT może wspierać naszych klientów przez bardziej wydajne i opłacalne wykorzystywanie naszej pojemności satelitarnej.

Więcej na temat DVB-2SX można przeczytać w majowym wydaniu SAT Kuriera w 2014 roku (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Złącze F PCT 6,8 mm Kompresyjne

Specjalne złącze kompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...