reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Strefa VOD UHD na telewizory Samsung UHD

dodano: 2014-06-12 16:18 | aktualizacja: 2014-06-12 16:28
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Samsung

Samsung 12 czerwca 2014 roku Samsung, INSYS, Strefa VOD oraz Kino Świat zaprezentowali wspólną aplikację Strefa VOD UHD, która dostarcza treści w rozdzielczości 4K na telewizory Samsung Smart TV UHD. Pierwsze przecieki na jej temat pojawiły się kilka dni wcześniej (więcej tutaj). Gdy tylko wprowadzono na rynek pierwsze telewizory wyświetlające obraz w rozdzielczości czterokrotnie większej niż dotychczasowy standard Full HD, padały pytania o potencjalne źródła materiałów 4K. Samsung wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na treści w tej jakości oraz rosnącej popularności telewizorów UHD.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Strefa VOD UHD, aplikacja dostępna jedynie na telewizorach Samsung Smart TV UHD z 2014 roku, umożliwi wyświetlanie filmów na życzenie w rozdzielczości i jakości Ultra High Definition (3840x2160)* już przy łączu internetowym o prędkości 20 Mb/s. Pojawienie się tej aplikacji jest wydarzeniem przełomowym w Europie. Polska jest pierwszym krajem na kontynencie, w którym dostępna będzie lokalna aplikacja oferująca filmy na życzenie w rozdzielczości 4K. Dotychczas były one w tej jakości dostępne za pośrednictwem globalnych aplikacji, które selektywnie wkraczały na nieliczne europejskie rynki, omijając Polskę. Strefa VOD UHD to pierwsza w Polsce i Europie oraz jedna z nielicznych tego typu aplikacji na świecie. Zapewnia ekskluzywny dostęp do filmów tylko dla osób, które zakupią telewizory Samsung UHD.Kolekcja filmów w aplikacji Strefa VOD UHD będzie dostępna do 31 maja 2015 roku. Już na starcie aplikacji znajdzie się w jej bazie 12 filmów w najwyższej rozdzielczości 4K. Będą to głośne tytuły – zarówno polskie, jak i światowe hity. Wśród nich pojawią się takie filmy, jak „Pod mocnym aniołem”** w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, „Biegnij chłopcze, biegnij” w reżyserii laureata Oscara Pepe Danquarta, głośny norweski kryminał „Łowcy głów” czy „Inkarnacja” – horror ze słynną Julianne Moore w roli głównej.

Strefa VOD to legalna, nowoczesna wypożyczalnia filmów online. Entuzjaści kina znajdą na tej platformie produkcje kina światowego, bajki dla dzieci, jak również uznaną przez krytykę klasykę filmową. Strefa VOD bierze udział w programie „Legalne źródło” aktywnie wspierając działania fundacji „Legalna Kultura” walczącej z problemem piractwa w sieci.

*Oferta filmów w aplikacji Strefa VOD UHD może się zmienić. Do poprawnego działania aplikacji wymagane jest łącze internetowe o prędkości co najmniej 20 Mb/s.
**Do 30.08.2014


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...