reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ultra HD z rosyjskiego satelity

dodano: 2014-06-14 00:03 | aktualizacja: 2014-06-16 14:51
autor: Janusz Sulisz | źródło: cableman.ru

RSCC Rosyjska spółka Russian Satellite Communications Company (RSCC) i dostawca VSAT Istar przeprowadzili transmisję w technologii Ultra HD 4K (o rozdzielczości cztery razy większej niż Full HD) na rosyjskim satelicie. Jest to jedna z pierwszych tego typu transmisji testowych na terytorium Rosji. Przepływność wideo przekazu wynosiła 26 Mbit/s.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W pokazie 4K udział wzięli przedstawiciele z Kraju Chabarowskiego i operatorzy z Dalekiego Wschodu. Na potrzeby przekazu wykorzystano urządzenia Istar, infrastrukturę RSCC, w tym satelitę Express-AM5 (140°E) - pasmo Ka, oraz antenę 0,9 m.

Zastępca dyrektora generalnego ds. rozwoju innowacji w RSCC, Evgenij Bujdinov, powiedział, że w ciągu dwóch lub trzech miesięcy operator planuje przeprowadzenie kompleksowej analizy testów. Operator chce bliżej przejrzeć się technologii, która coraz śmielej wkracza na poszczególne rynki.

Pierwsze testy Ultra HD w Rosji zostały przeprowadzone przy użyciu satelity Eutelsat 36A (36°E) przez operatora platformy Trikolor TV w 2013 roku. Użyto wtedy kompresji MPEG-4 przy przepływności 40 Mbit/s i 25 klatkach na sekundę z rozdzielczością 3840 × 2160 pikseli.

RSCC zamierza rozpocząć świadczenie usług szerokopasmowych w paśmie Ka na satelicie Express-AM5 pod koniec 2014 roku. We wrześniu sieć Internetu satelitarnego ma zostać oddana do testów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

30 zł Więcej...

Złącze F PCT 6,8 mm Kompresyjne

Specjalne złącze kompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2 zł Więcej...