reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koniec kanału informacyjnego Wadima Rabinowicza?

dodano: 2014-06-17 10:21 | aktualizacja: 2014-06-17 10:42
autor: Rafał Olchowik | źródło: satkurier.pl

Jewish News One (JN1).jpeg Międzynarodowy kanał informacyjny społeczności żydowskiej, uruchomiony jesienią 2011 roku pod nazwą Jewish News One (JN1), przerwał emisję satelitarną. Właścicielami projektu byli ukraińscy oligarchowie o żydowskim pochodzeniu Wadim Rabinowicz i Igor Kołomojski. Jewish News One nie nadaje ani z EUTELSAT HOT BIRD 13°E, ani z ASTRA 4A (4,8°E). Widzowie zamiast przekazu mogą oglądać... kolorowe pasy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pogłoski o możliwym zamknięciu kanału informacyjnego, prezentującego wiadomości z perspektywy Żydów, pojawiały się na początku 2014 roku. Wtedy już w wyniku oszczędności wyłączone zostały ścieżki dźwiękowe w języku francuskim, hiszpańskim, ukraińskim i arabskim. Po 20 kwietnia nastąpiły kolejne zmiany, ale nie zapowiadające rychłego końca. Kanał Jewish News One rozpoczął emitowanie nowego pasma pod nazwą Ukraine News One (UN1).

Przy okazji na oficjalnej stronie JN1 portalu Facebook przestały ukazywać się najnowsze informacje. Ostatnie wpisy pochodzą z 23 kwietnia. W podobnym czasie na Facebooku została założona druga strona dla projektu UN1. Tu ostatnie wpisy pochodzą z 12 czerwca br. Mniej więcej w tym samym czasie całkowicie zostało zakończone nadawanie z satelity.

Igor Kołomojski, w momencie rozpoczęcia nadawania projektu UN1 (więcej o tym tutaj), oświadczył dla portalu JTA, że jest to spowodowane obecnymi wydarzeniami na Ukrainie. Nieoficjalnie można powiedzieć, że UN1 powstał w związku z kandydaturą Wadima Rabinowicza na stanowisko prezydenta Ukrainy. Dodam jeszcze, że niedawno, drugi z właścicieli - Igor Kołomojski, został gubernatorem obwodu dniepropietrowskiego, wchodzącego w skład Ukrainy.

Przyczyna zakończenia emisji Jewish News One (od niedawna Ukraine News One) nie została oficjalnie podana. Wiadomo, że projekt przez prawie trzy lata nie zdołał osiągnąć progu rentowności. Być może to zadecydowało o jego zawieszeniu, bądź zamknięciu.

Parametry techniczne przekazu:
Eutelsat Hot Bird 13D (13°E)
tp. 126 (11,034 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

Astra 4A (4,8°E)
tp. B3 (11,766 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

strona internetowa jn1.tv
strona internetowa un1.tv


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...