reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Brazylia bez tajemnic w czerwcu w BBC Knowledge

dodano: 2014-06-16 00:45 | aktualizacja: 2014-06-16 06:19
autor: Łukasz Knapik | źródło: BBC Worldwide

BBC Knowledge W czerwcu 2014 roku BBC Knowledge (BBC Knowledge HD) zaprasza widzów na takie programy jak: „Michael Palin w Brazylii” i „Dzika Brazylia - kraina ognia i wody”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czerwiec 2014 roku w BBC Knowledge i BBC Knowledge HD:

„Michael Palin w Brazylii”
emisja: w poniedziałki o 22:00

Społeczeństwo Brazylii, kraju zajmującego ponad połowę po­wierzchni Ameryki Południowej, jest niezwykłą mieszanką ras i religii. Brazylia to połączenie finezji i dzikości, bogactwa i ubóstwa - i nieodkrytych tere­nów dziewiczej przyrody. Michael Palin podróżuje po całym kraju - od Amazonii po tętniące życiem Rio de Janeiro - i spotyka się z mieszkającymi tu ludźmi. Swoją podróż Michael zaczyna przy granicy z Wenezuelą, gdzie spotyka Indian z plemienia Janomamów. Ci łowcy-zbieracze i waleczni wojownicy muszą dziś wykorzystywać umiejętności przetrwania i radzenia sobie w puszczy także na arenie politycznej, walcząc z poszukiwaczami złota i drwalami, coraz częściej wkraczającymi na ich ziemie. Dalej Michael rusza na północny wschód, aby odkryć krajobrazy, jedzenie, muzykę, plaże i kolonialne dziedzictwo czyniące z tych terenów prawdziwe serce Brazylii. W tętniącym życiem Salvadorze Michael zaczyna rozumieć, dlaczego miejsce to nazywane było kiedyś „najbardziej afrykańskim miastem na całej zachodniej półkuli”. W Rio de Janeiro - mieście, które będzie gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku - dowiaduje się, dlaczego tutejsze dzielnice nędzy, zwane favelami, kipią od przemocy, a przedstawiciele władz niemal się do nich nie zapuszczają. W końcu Michael jedzie na południowy zachód Brazylii, gdzie sączy niemieckie piwo w miasteczkach w bawarskim stylu, pije czekoladę na włoskim festiwalu, wybiera się w podróż pociągiem pełnym muzyków i próbuje swoich sił jako kowboj na żyznych równinach Pantanalu. Jego podróż kończy się pod oszałamiającymi wodospadami Iguazú. Czarujący sposób bycia i poczucie humoru Michaela Palina sprawiają, że Brazylia i jej mieszkańcy stają się nam bliżsi.

„Dzika Brazylia - kraina ognia i wody”
emisja: we wtorki o 22:00

Brazylia to serce dzikiej przyrody Ameryki Południowej - występuje tu więcej gatunków roślin i zwierząt niż w jakimkolwiek innym kraju na świecie. Ale to także kraj ekstremalnych warunków, miejsce, gdzie zwierzęta każdego dnia muszą dostosowywać się do środowiska, aby przetrwać. Program ukazuje z bliska życie kilku gatunków zwierząt w ciągu całego roku - od potężnych powodzi pory deszczowej po pożary w czasie pory suchej. Śledzimy pierwsze dni życia małej kapucynki czubatej, jednej z najinteligentniejszych małp na świecie; przyglądamy się także życiu rodziny ariranii, czyli wydr olbrzymich, zmuszonych do nieustannych spotkań z żyjącymi w okolicy jaguarami. Program w nowy, fascynujący sposób ukazuje życie najbardziej charakterystycznych gatunków zwierząt żyjących w Brazylii i daje wyjątkowy wgląd w przyrodę tego niezwykłego, pełnego energii kraju.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...