reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRRiT: MUX 8 dla kanałów TVP w HD. Bezpłatny?

dodano: 2014-06-25 16:22 | aktualizacja: 2014-06-30 12:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KRRiT

tvp Na posiedzeniu 24 czerwca 2014 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przyjęła uchwałę określającą warunki uczestnictwa w konkursie na jedną rezerwację częstotliwości (kanały TV o szerokości 7 MHz) z zakresu 174-230 MHz (tzw. III zakres TV w paśmie VHF) w ramach ogólnopolskiego MUX 8, w zakresie dodatkowych obowiązków i zadań przedsiębiorcy dotyczących zawartości programowej, w tym warunków dotyczących transmisji obowiązkowej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
KRRiT zaproponowała, by w ramach MUX 8 nadawane były wyłącznie programy Telewizji Polskiej, na których rozpowszechnianie uzyskano koncesję przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, zgodnie z art. 21 ust. 1a pkt 2 ustawy o radiofonii i telewizji, spośród:
 
a) programów dostępnych na dzień ogłoszenia konkursu w MUX 3 pod warunkiem zaprzestania ich udostępniania w tym multipleksie w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia rozpoczęcia rozprowadzania tych programów w MUX 8

lub

b) programów, na których rozpowszechnianie Telewizja Polska uzyska koncesję przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
 
Programy obecne w MUX 8 miałyby być rozprowadzane w wysokiej rozdzielczości HD i oferowane odbiorcom bezpłatnie.
 
Przyjęta uchwała jest odpowiedzią na pismo prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), które wpłynęło do KRRiT 26 maja br. Uchwała została przyjęta i przesłana do prezesa UKE w terminie zgodnym z art. 118 ust. 5 Prawa telekomunikacyjnego.

Zobacz treść uchwały

Aktualizacja

Kolejnym etapem będzie przeprowadzenie konsultacji konkursu na MUX 8 przez UKE (więcej tutaj), w których swoje uwagi będą mogły zgłaszać wszystkie zainteresowane podmioty.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...