reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rusza Męskie Granie 2014 pod patronatem Trójki

dodano: 2014-06-26 15:08 | aktualizacja: 2014-06-27 14:38
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Polskie Radio

Polskie Radio Trójka 3 W sobotę, 28 czerwca 2014 roku odbędzie się koncert poprzedzający tegoroczną edycję „Męskiego Grania”. W Sopocie, na scenie przy Teatrze na Plaży, wystąpi dziesięć zespołów startujących w konkursie „Nowe Męskie Granie” oraz - w roli gwiazdy - grupa Kim Nowak. Patronem strategicznym projektu jest Program 3 Polskiego Radia.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Nowe Męskie Granie” to projekt realizowany od 2011 roku w ramach „Męskiego Grania”. Jego ideą jest promowanie utalentowanych muzyków nieznanych szerokiej publiczności, którzy wybierani są przez słuchaczy w głosowaniu internetowym. Tegoroczna finałowa dziesiątka ogłoszona została w Trójkowej audycji „Myśliwiecka 3/5/7” - internauci i słuchacze zdecydowali, że podczas sobotniego koncertu w Sopocie wystąpią: AKX, Cinemon, Drekoty, Karate Free Stylers, Mikrobi.T, Řrganek, Patrick The Pan, Ryba And The Witches, The Freuders i The Shipyard.

29 czerwca br. rozpocznie się kolejny, ostatni etap konkursu.

- Na facebookowym profilu „Męskiego Grania” można będzie wybrać sześć zespołów, które pojadą w piękną trasę do sześciu dużych miast razem z kolorową muzyczną karawaną. Głosowanie potrwa do 4 lipca - mówi Piotr Stelmach, dziennikarz muzyczny Programu 3.

W  tym roku koncerty w ramach „Męskiego Grania” odbędą się w: Krakowie (12 lipca br.), Poznaniu (19 lipca br.), Chorzowie (26 lipca br.), Warszawie (2 sierpnia br.), Wrocławiu (23 sierpnia br.) i Żywcu (29 sierpnia br.). A zagrają m.in.  Behemoth, Grubson, Marcin Masecki, Marek Dyjak, Illusion, Luxtorpeda, Pablopavo i Ludziki, Artur Rojek, Tomasz Stańko, Trzaska Budzyński Jacaszek, Waglewski Fisz Emade, a wreszcie Męskie Granie Orkiestra w składzie: Smolik, Brodka, Dawid Podsiadło, Olaf Deriglasoff, Piotr „Emade” Waglewski, Michał Sobolewski oraz Krzysztof „Zalef” Zalewski, Michał „Fox” Król, Miłosz Pękala i Łukasz Korybalski. Ich singiel „Elektryczny” jest hymnem tegorocznej trasy. Piosenka aktualnie zajmuje drugie miejsce na Liście Przebojów Programu 3.

- „Męskie Granie” to projekt, który nieustannie się zmienia, poszukuje, ewoluuje. Tacy są też artyści biorący w nim udział. Nigdy nie dają się zaszufladkować, nieustannie przekraczają granice, nie bojąc się czerpać z muzycznej tradycji i przekształcać jej w zupełnie nową, zaskakującą jakość. Każdy ma własne muzyczne inspiracje, lecz sam także inspiruje innych, odciskając na kulturze swoje unikalne piętno. Wspólnie tworzą grupę najbardziej kreatywnych i nieprzewidywalnych muzyków w Polsce. Gdy pojawiają się na scenie, tylko jedno jest pewne - będzie się działo - komentują dobór artystów biorących udział w trasie koncertowej jej organizatorzy.

Wydarzenia związane z „Męskim Graniem” będą przybliżać słuchaczom dziennikarze Programu 3. W związku z inauguracją cyklu, Trójka będzie obecna w Sopocie w piątek, 27 czerwca br., skąd Piotr Stelmach i Anna Gacek poprowadzą „Offensywę” (godzina 22:00), jak również sobotnią audycję „Myśliwiecka 3/5/7” (16:00).  - Tak będzie podczas każdego z sześciu kolejnych, lipcowych i sierpniowych koncertów - mówi Piotr Stelmach, który zaprasza również do słuchania audycji „Męskie granie” w każdy wakacyjny poniedziałek w godz. 15:00-16:00.

Program 3 Polskiego Radia jest patronem strategicznym cyklu koncertów „Męskie Granie”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...