reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy niemiecki inwestor w Loewe

dodano: 2014-07-02 11:27 | aktualizacja: 2014-07-02 11:38
autor: Janusz Sulisz | źródło: loewe.pl

LOEWE_logo_150px Loewe, niemiecki producent najwyższej klasy urządzeń elektroniki użytkowej, ma nowego właściciela. Została nim monachijska firma Stargate Capital GmbH, która wspólnie z konsorcjum banków, z Deutsche Bank na czele, przejęła wszystkie aktywa firmy Loewe. Tym samym zakończył się w Loewe okres niepewności związany z samo-zarządzaną upadłością a następnie procesem pozyskiwania inwestora. Zatrudnienie zachowało 75% pracowników w fabryce w Kronach, jednak już wcześniej, we współpracy z rządem Bawarii, w procesie restrukturyzacji zmniejszono zatrudnienie, obniżając tym samym koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy niemiecki inwestor

Stargate Capital jest firmą specjalizującą się w przejmowaniu przedsiębiorstw w trudnej sytuacji rynkowej i zapewniającą im finansowanie i pomoc w zarządzaniu. Na czele inwestora stoi Mark Hüsges, menedżer niezwykle doświadczony na polu restrukturyzacji i przywracania firm na drogę rozwoju.

- Innowacyjne technologie, cieszący oczy design, personalizowane produkty to cechy charakterystyczne marki Loewe. Działamy tak, aby przypomnieć o tych mocnych stronach. Mocno wierzę, że dzięki naszemu doświadczeniu i międzynarodowej sieci Loewe, osiągniemy w segmencie luksusowej elektroniki użytkowej wielkie rzeczy - podkreśla Mark Hüsges. Zaangażowanie mają podkreślić dziesiątki milionów euro zainwestowane w firmę z Kronach w najbliższych latach.

Stargate Capital był zainteresowany współpracą z Loewe od początku procesu samo-zarządzanej upadłości. W procesie oceny ofert inwestorów zarząd Loewe zdecydował się na propozycję Panthera Group. Jak się jednak okazało na początku roku inwestor nie wywiązał się ze zobowiązań, wynikających z umowy zawartej z Loewe, w efekcie czego Loewe odstąpiło od współpracy z Panthera Group. Otworzyło to ponownie przed Stargate Capital możliwość współpracy z Loewe.

Działalność Loewe będzie teraz prowadzona przez nowo powstałą firmę Loewe Technologies GmbH. Nowy byt ma solidne podstawy finansowe i zrównoważony model rozwoju. Transformacja i restrukturyzacja Loewe zakończyła się sukcesem. Nowa sytuacja Loewe pozwoliła zapewnić stały dostęp do matryc, a tym samym zabezpieczyć płynność produkcji i odpowiednie stany magazynowe.

Długofalowe plany Loewe

Zakończenie procesu pozyskiwania inwestora pozwoliło Loewe w pełni skupić się na przyszłości. Rezultatem są poważne plany dotyczące nowych produktów, których premiera odbędzie się na berlińskich targach IFA we wrześniu 2014 roku. Loewe już nie tylko koncentruje się na produkowaniu telewizorów, ale ewoluuje w kierunku dostawcy platform inteligentnej rozrywki. Stratedzy Loewe doskonale zdają sobie sprawę, że dzisiaj telewizja jest tylko jedną z wielu funkcji, jakiej oczekuje się od telewizorów. Dlatego rozwijane są platformy sprzętowe, pozwalające na korzystanie z praktycznie każdego źródła obrazu, osadzone w Internecie i pozwalające na daleko idącą indywidualizację przekazu. Dopomóc w tym ma dynamiczny rozwój oprogramowania telewizorów, dzięki któremu interfejs użytkownika będzie jeszcze bardziej przyjazny, płynnie działający i estetyczny.

Design i unikalność

Warto też zaznaczyć, że w dalszym ciągu znakiem firmowym Loewe będzie wyjątkowy design. Modele nowych telewizorów prezentowane na światowym spotkaniu dystrybutorów, które do IFA nie będą ujawnione publicznie, zdaniem wielu prezentują się najlepiej w historii.  Wciąż dużą wagę przykłada się do charakterystycznej dla marki personalizacji urządzeń.

Nowy początek Loewe

Do końca 2014 roku Loewe nie tylko zaprezentuje nowe produkty, ale zacznie wdrażać strategię pozwalającą na odzyskanie pozycji rynkowej. Proces restrukturyzacji solidnie odchudził przedsiębiorstwo, zmniejszył koszty funkcjonowania, jednocześnie zapewniając, że najważniejsze z punktu widzenia zachowania tradycji elementy pozostają w doświadczonych niemieckich rękach. Loewe działa od ponad 90 lat i wszystko wskazuje na to, że okres chwilowej zadyszki ma za sobą.

Nowy inwestor – nowy start dla Loewe

•    Niemiecki inwestor – Stargate Capital GmbH
•    Zachowanie tradycji marki
•    Strategiczny kierunek rozwoju
•    Nowy początek i premiery produktów w 2014 roku


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP ceglasta

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ Optima Combo HEVC HD+IP Multistream

Mały, satelitarno-kablowo-naziemny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...
reklama