reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Platformy cyfrowe bezkonkurencyjne? NTC uderza w kablówki

dodano: 2014-07-21 21:55 | aktualizacja: 2014-07-21 22:35
autor: Daniel Gadomski | źródło: SatKurier.pl

nc_plus_new_logo Potwierdziły się nasze doniesienia sprzed paru miesięcy. To operatorzy kablowi są największymi przegranymi po wprowadzeniu w Polsce naziemnej telewizji cyfrowej. Świadczą o tym dane Nielsen Audience Measurement, które cytuje „Rzeczpospolita”. Pochodzą z tak zwanego badania założycielskiego. Choć trzeba przyznać, że trzy grupy telewidzów są porównywalnie duże. 4,66 mln gospodarstw domowych korzysta z platform cyfrowych, 4,32 mln tylko z naziemnej telewizji NTC, a 4,24 mln z sieci kablowych. Ta trzecia grupa straciła w ostatnim półroczu najwięcej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowości programowe, takie jak Fokus TV i Stopklatka TV robią swoje. Odsetek gospodarstw domowych z naziemną telewizją cyfrową wzrósł w ciągu ostatniego pół roku z 30,3 proc. do 33,3 proc. Odsetek gospodarstw korzystających z sieci kablowych spadł z 33 proc. do 30,8 proc., natomiast z platform cyfrowych nieznacznie spadł z 36,7 proc. do 35,9 proc.

Wygląda na to, że nc+ i Cyfrowemu Polsatowi udało się zapobiec exodusowi. Bo agresywnie walczą o klienta. Tego nowego i obecnego. Najlepszym dowodem jest przykład mojego znajomego. Za dwa miesiące kończyła mu się umowa z nc+. Konsultanci dzwonili przez trzy dni co godzinę. On nie odbierał telefonu. Kiedy już odebrał zaoferowano mu pełen pakiet z CANAL+, HBO i Cinemax w cenie nieznacznie wyższej od obecnego abonamentu. Obie strony są zadowolone. ARPU platformy cyfrowej wzrośnie, a klient może oglądać więcej za równowartość jednej paczki papierosów.
 
Zapewne jesienią walka o klienta się nasili, bo na grudzień przypada szczyt sprzedażowy platform cyfrowych. Jesień to zawsze okres dynamicznych negocjacji w sprawie nowości programowych. Latem nie ma sensu podpisywać takich umów, bo ludzie mniej czasu poświęcają na oglądanie telewizji. Królują wtedy kanały muzyczne i dziecięce. W długie jesienne i zimowe wieczory jest inaczej. Sezon ogórkowy to za to szansa na wypromowanie nowych kanałów telewizyjnych. Kampanię billboardową prowadzi w dużych polskich miastach Fokus TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Ogrzewacz anten Fuba DAA 780/850

Fuba AHZ 780/850 - ogrzewacz do anten satelitarnych Fuba DAA...

649 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 890 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

499 zł Więcej...
reklama