reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Putin podpisał prawo zakazujące reklam w płatnej TV

dodano: 2014-07-22 20:10 | aktualizacja: 2014-07-22 23:58
autor: Rafał Olchowik | źródło: lenta.ru

Rosja W dniu 21 lipca br. prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę o zakazie emitowania reklam w płatnej telewizji. Dokładnie chodzi o zatwierdzenie poprawek do ustawy „O reklamie”, które zostały przyjęte przez Dumę Państwową i Radę Federacji na początku lipca (więcej informacji). Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2015 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z nową uchwałą, wymóg ten nie dotyka ogólnodostępnych rosyjskich kanałów telewizyjnych, w tym kanałów nadawanych drogą naziemną. Emisja reklam jest zabroniona na stacjach, które są dostępne w sieciach kablowych, w formie szyfrowanej z satelity, jak i na kanałach nadawanych w Internecie.  

Rosyjski regulator rynku telekomunikacyjnego Roskomnadzor sporządził listę, z której wynika, że aż 1400 kanałów będzie musiało dostosować się do nowych wymagań. Lista została utworzona po analizie licencji nadawczych.

Prezydencka Rada Praw Człowieka wystąpiła przeciwko temu prawu. Według jej opinii, poprawki zmonopolizują rynek reklamy telewizyjnej i pociągną za sobą nie tylko wzrost abonamentu, ale też zamknięcie wielu kanałów telewizyjnych. Ostatnio taki zamiar ogłosił holding Amedia (więcej tutaj).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 199 zł Więcej...

Mini PC Xiaomi Mi BOX S 4K

Xiaomi Mi Box S to odtwarzacz multimedialny 4K Ultra HD...

299 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...
reklama