reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-05-16 - 2022-05-17

Nowy, płatny kanał Polsatu na MŚ w siatkówce?

dodano: 2014-07-24 13:11 | aktualizacja: 2014-07-25 12:13
autor: Janusz Sulisz/Łukasz Knapik | źródło: przegladsportowy.pl/sport.pl/satkurier.pl

logo polsat Kto pokaże tegoroczny Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn? W czwartek, 24 lipca 2014 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się konferencja, na której poinformowano, iż będzie to Polsat. Jedyna oferta odkupienia praw od Polsatu, którą złożyła TVP, nie była satysfakcjonująca dla stacji Zygmunta Solorza-Żaka. Polsat chce pokazać mecze Polaków w otwartym kanale, ale potrzebuje do tego sponsorów. Ich poszukiwania trwają. Rozważany jest także start nowego kanału, specjalnie na MŚ, dodatkowo płatnego.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy kanał miałby być dodatkowo płatny, także dla widzów odbierających dziś Polsat Sport (Polsat Sport HD) i Polsat Sport Extra (Polsat Sport Extra HD). Tu warto wspomnieć, iż Polsat posiada koncesję na kanał Polsat Sport Weekend, którego do dziś nie uruchomił (więcej tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj). To właśnie na jego antenę mogą trafić siatkarskie mistrzostwa. Dodajmy, iż obok wymienionych, w portfolio stacji Zygmunta Solorza-Żaka znajduje się jeszcze jeden kanał sportowy - bezpłatny, nadający w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (NTC, MUX 2) Polsat Sport News. Ponadto nadawca ma od 2010 roku plany stworzenia międzynarodowego kanału sportowego poświęconego wyłącznie siatkówce (umownie nazywanego już przez rynek Polsat Volleyball, Polsat Siatkówka, itp.) (więcej tutaj).

Ostateczne decyzje mają zapaść na początku przyszłego tygodnia po rozmowach z rządem. Dodajmy, iż według doniesień medialnych, współpraca w kwestii siatkarskich MŚ na linii Polsat - administracja państwowa jest bardzo ciężka. Czy pod presją czasu dojdą jednak do porozumienia?

Przypomnijmy, iż Telewizja Polsat (należąca do Cyfrowego Polsatu) zamierzała sprzedać posiadane prawa do tegorocznych mistrzostw świata siatkarzy (więcej tutaj, tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj). Ofertę miała przesłać do wszystkich polskich stacji - od TVP po TV Trwam. Powodem takich działań miały być mniejsze wpływy z imprezy. Dodajmy jednocześnie, iż należąca do Cyfrowego Polsatu spółka Polkomtel, operator sieci Plus, została sponsorem generalnym siatkarskiego mundialu (więcej tutaj). Polsat jest też współorganizatorem turnieju.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Siatkówka


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...