reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

86% holedenderskich domów już cyfrowych

dodano: 2014-07-27 12:50 | aktualizacja: 2014-07-28 13:29
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandtvnews

Holandia 86% wszystkich holenderskich gospodarstw domowych odbiera już telewizję cyfrową. Jest to wzrost w porównaniu z 82% w grudniu 2013 roku. Jedno na trzy gospodarstwa ma PVR, a 49% co najmniej jeden tablet. Dane te zostały opublikowane przez SKO, holenderski instytut badań oglądalności, w ramach ankiety Media Standaard Survey (MSS), sporządzonej przez TNS NIPO.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pod względem sposobu nadawania, naziemną telewizję cyfrową (przez KPN Digitenne) odbiera obecnie 8% gospodarstw domowych w Holandii, w porównaniu z 9% pół roku wcześniej, a DTH - 6% (wzrost z 5%). Odbiór IPTV i FttH pozostał na stabilnym poziomie - odpowiednio 11% i 7%.

W zakresie sprzętu, 22% wszystkich telewizorów jest już podłączonych do Internetu (wzrost z 19%), natomiast 36% posiada wbudowaną nagrywarkę. 21% stanowią telewizory z zewnętrznymi PVR.

Coraz mniej gospodarstw posiada nagrywarkę DVD - 53% w porównaniu z 57% sześć miesięcy wcześniej. 49% wszystkich holenderskich gospodarstw domowych ma już tablety z Androidem lub iOS, w porównaniu z 45% pół roku wcześniej.

32% gospodarstw domowych w Holandii posiada konsolę do gier (Xbox, Playstation, Wii, PSP, itp.). W 26% wszystkich gospodarstw konsola jest podłączona do telewizora.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

639 zł Więcej...