reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

VIMN: Koncesje dla Viacom Blink! i innych w Holandii

dodano: 2014-07-29 02:10 | aktualizacja: 2014-07-29 11:15
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: wirtualnemedia.pl

Viacom Viacom International Media Networks (VIMN) zdecydował o przeniesieniu licencji na emisję swoich kanałów z Czech do Holandii - dowiedział się serwis wirtualnemedia.pl. - Decyzja ta wynika z kolejnego kroku restrukturyzacji VIMN. Kilka lat temu poszczególne linie biznesu zostały przyporządkowane do konkretnych terytoriów - programming został zlokalizowany w Holandii - wyjaśnia w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl Agnieszka Odachowska, communications manager VIMN w Polsce.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jako pierwsze, kilka tygodni temu z Czech do Holandii przeniesione zostały licencje dla kanałów z pakietu MTV Unlimited (czyli np. MTV Rocks i MTV Hits). Ostatnio zaś licencję od holenderskiego Commissariaat voor de Media otrzymał kanał rozrywkowy Viacom Blink! (więcej tutaj). - Mimo że stacja notuje śladową oglądalność i od dawna nadawca nie inwestuje w jej rozwój, to na razie nie ma planów jej zamknięcia - informuje serwis wirtualnemedia.pl. Obecnie trwają place nad nową koncepcją dla tej telewizji. Na razie ramówkę wypełniają archiwalne programy znane z anteny kanału Viva Polska (więcej tutaj).

W niedługim czasie zmiana licencji powinna objąć kolejne kanały z portfolio Viacom International Media Networks (VIMN). Z Czech do Holandii przeniesione zostaną licencje m.in. dla stacji Viva Polska, MTV Polska, Comedy Central czy Nickelodeon. Nadają one na podstawie czeskich dokumentów wydanych przez regulatora RRTV od 2009 roku (więcej tutaj), wcześniej były zarejestrowane przez brytyjskiego regulatora Ofcom.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...