reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Adventure TV z satelity Eutelsat Hot Bird w HD

dodano: 2014-07-29 19:24 | aktualizacja: 2014-07-29 21:08
autor: Łukasz Knapik | źródło: Michał Winnicki Entertainment/satkurier.pl

Adventure TV W trzecim kwartale tego roku ruszyć ma Adventure TV (Adventure TV HD), nowy kanał spółki Michał Winnicki Entertainment. Kiedy dokładnie? - Dokładny termin startu jest zależny od daty uprawomocnienia się koncesji - poinformował nadawca na profilu Adventure TV na portalu społecznościowym Facebook. Jednocześnie zapowiedziano, iż we wrześniu br. na antenie stacji będzie można oglądać relacje z zawodów Strongman Champions League (więcej tutaj). W ofercie kanału widzowie znajdą programy przygodowe, wędkarskie, łowieckie, podróżnicze, o sportach ekstremalnych oraz docu-reality, ale bez erotycznych. Ma to być stacja familijna.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nadawca zapewnia, iż ma już podpisane pierwsze umowy z operatorami. - Każdego tygodnia podpisujemy kolejne umowy na dystrybucję Adventure HD. Na pierwszy dzień będziemy w ofertach naprawdę dużej ilości operatorów satelitarno-kablowych - możemy przeczytać na profilu Adventure TV na portalu społecznościowym Facebook.

Na początku marca br. nadawca poinformował na Facebooku, że stacja znajdzie się „przynajmniej w 1 platformie satelitarnej” (więcej tutaj). 28 lipca br. podano natomiast, iż kanał „będzie nadawany na satelicie Hot Bird w jakości HD”.

Standardowo kanał ma nadawać w jakości HD, w dalszych planach jest 4K. - Dla chętnych sieci kablowych udostępnimy również światłowodowo wersję SD, ale według stanu umów na 23 lipca br. wszyscy operatorzy od nas wzięli wersję HD - informuje nadawca na Facebooku.

Przypomnijmy, iż niekodowane testy Adventure TV były prowadzone we wrześniu 2012 roku (więcej tutaj), przez krótki czas (więcej tutaj i tutaj), z satelity Eutelsat Hot Bird 13°E. Na antenie stacji emitowane były wtedy magazyny, których producentem jest spółka Michał Winnicki Entertainment, m.in. „Darz bór”, „High score” i program o pracy policjantów z drogówki. Testy zostały jednak szybko zakończone, a nadawca nie ujawniał szczegółów związanych z tym projektem.

W listopadzie 2013 roku spółka Michał Winnicki Entertainment uruchomiła muzyczno-rozrywkowy kanał Power TV (Power TV HD) (więcej tutaj i tutaj). Jednocześnie nadawca zaprzeczył, że rezygnuje z projektu pod nazwą Adventure TV (więcej tutaj): - Projekt aktualny, ale nie możemy udzielić komentarza. Teraz skupiamy się na promocji Power TV - poinformował wtedy na profilu Power TV na portalu społecznościowym Facebook.

W styczniu 2014 roku poinformowano, że start Adventure TV planowany jest jeszcze w tym roku (więcej tutaj). Pod koniec lutego br. zaprezentowano natomiast logo stacji (więcej tutaj).

W marcu br. nadawca poinformował na profilu kanału na Facebooku, że stacja znajdzie się „przynajmniej w 1 platformie satelitarnej” (więcej tutaj). Krótko potem dodano, iż kanał będzie dostępny także w wysokiej rozdzielczości (więcej tutaj). W maju br. nadawca podał, że start stacji planowany jest na III kwartał br. i dodano, iż kanał będzie nadawany w dwóch wersjach: Adventure TV (jako SD 16:9) oraz Adventure TV HD (Full HD), a nowe programy są już nagrywane kamerami 4K (Ultra HD) i jak tylko pojawi się możliwość techniczna dystrybucji kanału w 4K, to uruchomiony zostanie przekaz także w takiej jakości (więcej tutaj, tutaj i tutaj). W czerwcu br. zaprezentowano pierwsze materiały wideo promujące kanał (więcej tutaj).

Na ofertę Adventure TV, kanału o profilu dokumentalno-podróżniczym, składać się będzie szeroki wachlarz programów produkcji polskiej i zagranicznej. W ramówce Adventure TV znajdą się głównie programy o charakterze przygodowym, w tym między innymi relacje z rajdów off-road oraz magazyn o wspinaczkach górskich.

Ważnym elementem kanału Adventure TV będą magazyny podróżnicze, w tym także kontynuacja programu „Letni Wakacjometr” (emitowanego w 2011 roku na antenie TV4) oraz program „Światowe Przygody”, który jest tworzony przez zwariowanych podróżników z Wielkiej Brytanii.

Kanał Adventure TV będzie kierowany głównie do mężczyzn, dlatego w jego ofercie znajdą się również programy o łowiectwie („Darz Bór”) i wędkarstwie („Wędkarskie Wyprawy”). Adventure TV będzie też blisko przyrody w programach „Dzika Natura” oraz magazynie żeglarskim „Wodny Świat”.

Adventure TV stawia też na popularne formaty z gatunku docu-reality. Już w tym roku na antenie Adventure TV będzie można obejrzeć autorski program „Patrol Drogówki”, w którym kamery telewizyjne pokażą prawdziwą pracę i życie polskich policjantów. Fani walki z żywiołem będą też mogli oglądać cotygodniowy program o strażakach.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...