reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Adventure z koncesją KRRiT

dodano: 2014-07-30 12:32 | aktualizacja: 2014-07-30 14:00
autor: Łukasz Knapik | źródło: Michał Winnicki Entertainment/satkurier.pl

Adventure TV 29 lipca 2014 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wydała spółce Michał Winnicki Entertainment koncesję na nadawanie kanału Adventure (dotąd znanego jako Adventure TV). Stacja ma być kodowana na satelicie i ma nie emitować reklam. Kanał będzie dostępny w SD i HD. Jak informuje nadawca, większość z operatorów kablowych i satelitarnych decyduje się na wersję w wysokiej rozdzielczości. Stacja ma ruszyć, według wcześniejszych zapowiedzi, w trzecim kwartale tego roku. W ofercie kanału widzowie znajdą programy przygodowe, wędkarskie, łowieckie, podróżnicze, o sportach ekstremalnych oraz docu-reality, ale bez erotycznych. Ma to być stacja familijna. Michał Winnicki Entertainment jest także nadawcą muzycznej telewizji Power TV.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, iż niekodowane testy Adventure TV były prowadzone we wrześniu 2012 roku (więcej tutaj), przez krótki czas (więcej tutaj i tutaj), z satelity Eutelsat Hot Bird 13°E. Na antenie stacji emitowane były wtedy magazyny, których producentem jest spółka Michał Winnicki Entertainment, m.in. „Darz bór”, „High score” i program o pracy policjantów z drogówki. Testy zostały jednak szybko zakończone, a nadawca nie ujawniał szczegółów związanych z tym projektem.

W listopadzie 2013 roku spółka Michał Winnicki Entertainment uruchomiła muzyczno-rozrywkowy kanał Power TV (Power TV HD) (więcej tutaj i tutaj). Jednocześnie nadawca zaprzeczył, że rezygnuje z projektu pod nazwą Adventure TV (więcej tutaj): - Projekt aktualny, ale nie możemy udzielić komentarza. Teraz skupiamy się na promocji Power TV - poinformował wtedy na profilu Power TV na portalu społecznościowym Facebook.

W styczniu 2014 roku poinformowano, że start Adventure TV planowany jest jeszcze w tym roku (więcej tutaj). Pod koniec lutego br. zaprezentowano natomiast logo stacji (więcej tutaj).

W marcu br. nadawca poinformował na profilu kanału na Facebooku, że stacja znajdzie się „przynajmniej w 1 platformie satelitarnej” (więcej tutaj). Krótko potem dodano, iż kanał będzie dostępny także w wysokiej rozdzielczości (więcej tutaj). W maju br. nadawca podał, że start stacji planowany jest na III kwartał br. i dodano, iż kanał będzie nadawany w dwóch wersjach: Adventure TV (jako SD 16:9) oraz Adventure TV HD (Full HD), a nowe programy są już nagrywane kamerami 4K (Ultra HD) i jak tylko pojawi się możliwość techniczna dystrybucji kanału w 4K, to uruchomiony zostanie przekaz także w takiej jakości (więcej tutaj, tutaj i tutaj). W czerwcu br. zaprezentowano pierwsze materiały wideo promujące kanał (więcej tutaj). Pod koniec lipca br. nadawca ujawnił kolejne szczegóły związane z projektem, w tym, iż kanał znajdzie się na satelicie Eutelsat Hot Bird w jakości HD (więcej tutaj), a także iż we wrześniu br. na antenie stacji będzie można oglądać relacje z zawodów Strongman Champions League (więcej tutaj).

Na ofertę Adventure, kanału o profilu dokumentalno-podróżniczym, składać się będzie szeroki wachlarz programów produkcji polskiej i zagranicznej. W ramówce Adventure znajdą się głównie programy o charakterze przygodowym, w tym między innymi relacje z rajdów off-road oraz magazyn o wspinaczkach górskich.

Ważnym elementem kanału Adventure będą magazyny podróżnicze, w tym także kontynuacja programu „Letni Wakacjometr” (emitowanego w 2011 roku na antenie TV4) oraz program „Światowe Przygody”, który jest tworzony przez zwariowanych podróżników z Wielkiej Brytanii.

Kanał Adventure będzie kierowany głównie do mężczyzn, dlatego w jego ofercie znajdą się również programy o łowiectwie („Darz Bór”) i wędkarstwie („Wędkarskie Wyprawy”). Adventure będzie też blisko przyrody w programach „Dzika Natura” oraz magazynie żeglarskim „Wodny Świat”.

Adventure stawia też na popularne formaty z gatunku docu-reality. Już w tym roku na antenie Adventure będzie można obejrzeć autorski program „Patrol Drogówki”, w którym kamery telewizyjne pokażą prawdziwą pracę i życie polskich policjantów. Fani walki z żywiołem będą też mogli oglądać cotygodniowy program o strażakach.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...