reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

The Style Network z polskim lektorem testuje na 13°E

dodano: 2014-07-31 17:27 | aktualizacja: 2014-07-31 19:39
autor: SatExpert/Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

The Style Network 31 lipca 2014 roku, na jednym z transponderów operatora Arqiva nr 7 satelity Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E) o częstotliwości 11,334 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S/QPSK pojawił się przekaz kanału lifestylowego The Style Network. Co ciekawe wśród trzech ścieżek dźwiękowych, oprócz angielskiej i tureckiej, dostępny jest również polski lektor. Dodatkowo są też dostępne napisy ekranowe w kilku wersjach językowych: arabskiej, greckiej, tureckiej, portugalskiej, serbskiej, holenderskiej i rumuńskiejProsimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na chwilę obecną przekaz jest zakodowany w systemie PowerVu, co z powodu niezgodności z standardem DVB wyklucza dodania do niego innych systemów kodowania. Możliwe, że wkrótce system ten zostanie podmieniony na inny stosowany przez pozostałe kanały Universal, czyli Viaccess, wtedy możliwe będzie dołączenie systemów kodowania stosowanych przez polskie platformy.

The Style Network znajduje się w portfolio spółki Universal Networks International (UNI), należącej do NBCUniversal (będącej filią Comcast Corporation), oferującej kanały telewizyjne w ponad 176 krajach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki, Ameryki Łacińskiej oraz Azji. Na polskim rynku znajdziemy już takie stacje nadawcy jak: Universal Channel, Universal Channel HD, Scifi Universal, 13 Ulica, E! Entertainment i E! Entertainment HD, dostępne w ofertach platform satelitarnych (z wyjątkiem kanału E! Entertainment HD) Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV oraz wybranych sieci kablowych i IPTV. W tym roku w Polsce pojawił się ponadto Golf Channel, także należący do UNI (więcej tutaj). Stacja jest na razie dostępna tylko w sieciach kablowych. Przypomnijmy, iż kanał The Style Network był już w przeszłości obecny na polskim rynku, w sieciach kablowych.

Czy The Style Network trafi do oferty którejś z polskich platform? Tego nie wiadomo. Zarówno w Cyfrowym Polsacie jak i nc+/Orange TV znajdziemy już kanały tego nadawcy, co na pewno przemawia na korzyść negocjacji między nadawcą a operatorami. Jako ciekawostkę dodajmy, iż gdy kanał Love (półki 1 Plus 1 Equals 10 Ltd. Marcina Hoszowskiego) został usunięty z Cyfrowego Polsatu w listopadzie ubiegłego roku, na blogi.satkurier.pl wymienialiśmy ten kanał jako ten, który może pojawić się w ofercie tej platformy za Love (więcej tutaj). Na korzyść za wyborem tej stacji miał przemawiać m.in. fakt, iż Polsat Media zajmuje się sprzedażą czasu reklamowego w kanałach nadawcy (więcej tutaj i tutaj). Jak wiadomo, sytuacja z kanałem Love zakończyła się obecnością dwóch takich stacji na polskim rynku, w tym jednego w Cyfrowym Polsacie (spółki Coralcove Limited Radosława Grabca), ale to nie zmienia faktu, iż potencjalne kanały, które mogły zastąpić Love w Cyfrowym Polsacie wciąż mogą pojawić się w ofercie tej platformy.

Parametry techniczne Style Network EMEA:
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
tp. 7 (11,334 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S/QPSK)

ID: STYLE EMEA
PID V: 2001 (MPEG-2/SD)
PID A: 2002 (eng), 2003 (pol), 2004 (tur)
PID PCR: 2001
SID: 10
PID PMT: 270
Provider: ARQIVA
Kodowanie: PowerVu


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 3m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 3.0m (HDMI v.1.4) - działa...

249 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

199 zł Więcej...
reklama