reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mjuzik.tv rusza 12 sierpnia. Znamy logo stacji

dodano: 2014-08-02 16:05 | aktualizacja: 2014-08-02 17:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Sat Film/Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji/satkurier.pl

Mjuzik.tv Mjuzik TV - Decyzją nadawcy z dniem 12 sierpnia br. kanał RBL.TV zmienia swoją nazwę na Mjuzik.tv - informuje w wydanym komunikacie sieć Sat Film z Włocławka, jedna z największych telewizji kablowych w Polsce. Operator zaprezentował również logo Mjuzik.tv.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
23 czerwca br. spółka 4fun Media wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) o zmianę nazwy kanału RBL.TV na Mjuzik.tv. W uzasadnieniu wniosku wskazano, że decyzja nadawcy podyktowana jest badaniami rynku, które wskazują, że zmiana ta wpłynie korzystnie na wizerunek i rozpoznawalność programu, przekładając się na osiągany udział w rynku oraz kondycję finansową spółki. Zgodnie z oświadczeniem wnioskodawcy, zmiana nazwy programu nie wpłynie na realizację zobowiązań programowych wynikających z koncesji. 25 lipca br. KRRiT wydała zgodę na zmianę nazwy (więcej tutaj, tutaj i tutaj).

Kanał, jako Rebel:tv, rozpoczął testowe nadawanie w 2009 roku, a w 2010 już z koncesją KRRiT. Z uwagi na spór prawny co do nazwy, w 2012 roku zmieniono ją na RBL.TV. Początkowo kanał grał muzykę rockową, potem rockowo-popową, następnie miejską (głównie hip-hop), a obecnie największe przeboje z ostatnich lat. Zgodnie z zapowiedziami nadawcy, profil kanału (już pod nową nazwą) ma się jeszcze zmienić (więcej tutaj).

Nadawcą stacji jest Grupa 4fun Media. Należą do niej także m.in. kanały 4fun.tv i TV.Disco oraz spółka Program, zajmująca się dystrybucją kanałów telewizyjnych (m.in. takich jak: 4fun.tv, TV.Disco, RBL.TV, Family Sport, English Club, Da Vinci Learning). Firma Nova Group LTD, posiadająca większościowy pakiet akcji 4fun Media S.A., jest też właścicielem Screen Network S.A., lidera polskiego rynku zewnętrznej komunikacji cyfrowej (określanego skrótem: DOOH-Digital Out-Of-Home) prowadzonej z wykorzystaniem systemu Digital Signage.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...