reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat News+ jako Polsat News 2 przez decyzję sądu

dodano: 2014-08-04 08:26 | aktualizacja: 2014-08-04 10:19
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl/satkurier.pl

Polsat News 2 W czwartek, 31 lipca br. w godzinach wieczornych dosyć niespodziewanie Polsat News+ został przemianowany na Polsat News 2 (więcej tutaj i tutaj). Jak się okazało, spółka ITI Neovision (operator platformy nc+ i nadawca na polskim rynku kanałów CANAL+, CANAL+ Film, CANAL+ Film 2, CANAL+ Family, CANAL+ Family 2, CANAL+ Sport, nSport - a wkrótce nSport+, Kuchnia+, Domo+, Planete+, Ale Kino+, MiniMini+, teleTOON+ i Strefa Abonenta, spółka posiada ponadto koncesje na kanały Sport 2 i Sport 3, które jeszcze nie ruszyły) złożyła pozew do Sądu Okręgowego w Warszawie przeciw Telewizji Polsat (należącej do Cyfrowego Polsatu) o naruszenie prawa do znaku towarowego i czyn nieuczciwej konkurencji. Spór dotyczy używania w nazwie stacji Polsatu symbolu „+”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- W naszej ocenie posługiwanie się znakiem, który na rynku telewizyjnym jednoznacznie kojarzony jest z CANAL+ i stanowi istotny element identyfikacji kanałów należących do platformy nc+, jest naruszeniem praw do znaków towarowych i czynem nieuczciwej konkurencji - powiedział w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl Arkadiusz Mierzwa, rzecznik prasowy nc+. - „+” jest także zarejestrowanym i chronionym prawem wspólnotowym znakiem towarowym na rzecz francuskiej CANAL+ Groupe - dodał.

Jak informuje serwis wirtualnemedia.pl, Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o zabezpieczeniu powództwa na czas toczącego się procesu. Dlatego w czwartek wieczorem Polsat musiał zaprzestać używania nazwy Polsat News+.Polsat News+ rozpoczął nadawanie 9 czerwca br. (więcej tutaj) Stacja powstała z przekształcenia kanału Polsat Biznes (wcześniej TV Biznes). „+” w logo kanału nawiązywał do logotypu sieci komórkowej Plus, której operatorem jest Polkomtel, należący - podobnie jak Telewizja Polsat, która jest nadawcą Polsatu News+/Polsatu News 2 - do Cyfrowego Polsatu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2021

10 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...