reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-05-16 - 2022-05-17

Polsat odkoduje jednak Mistrzostwa Świata siatkarzy?

dodano: 2014-08-06 08:21 | aktualizacja: 2014-08-06 10:01
autor: Łukasz Knapik | źródło: Polski Związek Piłki Siatkowej/Fakt/Przegląd Sportowy/satkurier.pl

Polsat Volleyball 1 HD logo 30 sierpnia 2014 roku startują Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn. Zawody odbędą się w Polsce. Prawa do pokazywania imprezy ma Telewizja Polsat (należąca do Cyfrowego Polsatu). Nadawca zdecydował, iż mundial pokaże na czterech nowych, dodatkowo płatnych, utworzonych specjalnie na mistrzostwa kanałach pod nazwą Polsat Volleyball (więcej tutaj, tutaj, tutaj i tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mundial zobaczą bez żadnych dodatkowych opłat abonenci wszystkich płatnych pakietów platformy Cyfrowy Polsat. Przygotowywana jest również propozycja dla abonentów sieci komórkowej Plus (jej operatorem jest Polkomtel, należący do Cyfrowego Polsatu).

Polsat zaproponował także ofertę udostępnienia abonentom kanałów Polsat Volleyball innym operatorom, w tym ITI Neovision (platforma nc+) i telewizjom kablowym. Te ostatnie informują, iż przedstawione im warunki, w tym finansowe, są dla nich zaporowe (więcej tutaj). Na razie trwają negocjacje.

5 sierpnia br. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona aktualnemu stanowi przygotowań do mistrzostw. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS) i Telewizji Polsat.

- Dla sportowego Polsatu mistrzostwa świata będą największym do tej pory zadaniem. Przez 15 lat staraliśmy się, aby siatkówka stała się naszą codziennością. Włożyliśmy w to nie tylko pieniądze, ale i dużo serca. Prawda jest taka, że bez Polsatu nie byłoby tych mistrzostw w Polsce. Rozmach i popyt na nią jest zdecydowanie większy niż nam się wydawało rok temu. Obsługa telewizyjna na meczu otwarcia to wydarzenie bez precedensu: 3 wozy transmisyjne, 30 kamer najwyższej jakości oraz takich, których przy siatkówce jeszcze nie było. We wszystkich kanałach będziemy podawać newsy na temat mistrzostw, a przy imprezie będzie pracować 300 osób. Do tego wprowadzamy 4 specjalne kanały, w których będzie można obejrzeć wszystkie mecze na żywo. Dla abonentów Cyfrowego Polsatu będą one nieodpłatne. Mam nadzieje, że po mistrzostwach świata wszyscy będziemy dumni z tej imprezy, że będziemy mogli pochwalić się medalem - powiedział na konferencji Marian Kmita, dyrektor ds. sportu w Polsacie.

Według wcześniejszych zapowiedzi Polsatu, w otwartym kanale ma zostać pokazany jedynie mecz otwarcia. Zmierzą się wtedy reprezentacje Polski i Serbii. Jak się jednak okazuje, wciąż jest szansa na odkodowanie zawodów. Przynajmniej teoretyczna.

- W sprawie zakodowania transmisji przez Polsat ja się nie poddaję. Będę jeszcze prowadził rozmowy z właścicielem Polsatu i ze stroną rządową. Bardzo chcę, żeby mecze były w otwartych kanałach - powiedział „Przeglądowi Sportowemu” Mirosław Przedpełski, prezes PZPS.

Przypomnijmy, iż Telewizja Polsat (należąca do Cyfrowego Polsatu) zamierzała sprzedać posiadane prawa do tegorocznych mistrzostw świata siatkarzy (więcej tutaj, tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj). Ofertę miała przesłać do wszystkich polskich stacji - od TVP po TV Trwam. Powodem takich działań miały być mniejsze wpływy z imprezy. Zainteresowanie wyraziła jedynie Telewizja Polska, ale Polsat nie zaakceptował jej warunków. Wobec tego oraz braku porozumienia z polskimi władzami i potencjalnymi sponsorami, nadawca zdecydował, iż mundial pokaże na czterech nowych, dodatkowo płatnych, utworzonych specjalnie na mistrzostwa kanałach pod nazwą Polsat Volleyball (więcej tutaj, tutaj, tutaj i tutaj). Dodajmy jednocześnie, iż należąca do Cyfrowego Polsatu spółka Polkomtel, operator sieci Plus, została sponsorem generalnym siatkarskiego mundialu (więcej tutaj). Polsat jest też współorganizatorem turnieju.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Siatkówka


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

319 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...