reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

2.09 rusza TV Puls HD

dodano: 2014-08-06 10:09 | aktualizacja: 2014-08-29 15:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: Vectra/Telewizja Puls/rp.pl/satkurier.pl

TV Puls HD Telewizja Puls uruchamia wersję w wysokiej rozdzielczości swojego głównego kanału - TV Puls. Stacja w HD rozpocznie nadawanie 2 września br. TV Puls HD od września br. znajdzie się w ofercie największych operatorów kablowych w Polsce (m.in. UPC Polska, Vectra - więcej tutaj, Toya, Sat Film). Dystrybucja kanału będzie stopniowo poszerzana o kolejnych operatorów kablowych. TV Puls HD będzie pierwszym kanałem w wysokiej rozdzielczości tego nadawcy. Oprócz TV Puls, w jego portfolio jest także PULS 2.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TV Puls w wysokiej rozdzielczości będzie emitował ten sam program, co w wersji SD. TV Puls HD będzie nadawany w standardowej dla polskiego rynku rozdzielczości 1080i.

- Jesteśmy dumni ze startu TV Puls HD i ogromnie się cieszymy, że możemy spełniać oczekiwania naszych widzów. To kolejny, bardzo ważny krok w rozwoju Telewizji Puls, który potwierdza, że  jesteśmy jedną z czołowych telewizji w kraju - mówi Dariusz Dąbski, prezes Telewizji Puls sp. z o.o., nadawcy TV Puls, TV Puls HD i kanału PULS 2.

TV Puls HD trafi do pakietów wybranych operatorów kablowych. Czy znajdzie się również na satelicie, w Cyfrowym Polsacie i/lub nc+ i Orange TV?

- W odpowiednim momencie zastanowimy się czy wprowadzić tę stację także do oferty platform cyfrowych. Będzie to jednak zależało od kosztów całego tego przedsięwzięcia - mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Jacek Osadnik, dyrektor marketingu i rozwoju Telewizji Puls.

Przypomnijmy, iż w kwietniu 2013 roku Dariusz Dąbski, prezes i właściciel Telewizji Puls, w rozmowie z serwisem satkurier.pl zapowiedział, iż PULS 2 pojawi się jesienią  w przekazie satelitarnym (więcej tutaj), co też się stało. Testowa emisja rozpoczęła się w ostatnich dniach sierpnia (więcej tutaj i tutaj), a we wrześniu tegoż roku PULS 2 już na stałe pojawił się na satelicie (więcej tutaj) i dołączył do nc+ i Orange TV (więcej tutaj). Prezes Telewizji Puls w wywiadzie był pytany także o możliwy start TV Puls HD (więcej tutaj).

- Jeśli chodzi o TV Puls może to być przełom roku (2013/2014 - red.). Chcę jednak podkreślić, że dla widzów najważniejszy jest większy wybór kanałów i to jaki program oglądają. Jakość nadawania jest w drugiej kolejności. Jednak my, chcąc się dalej rozwijać i znaleźć w pakietach HD platform satelitarnych i operatorów kablowych, na pewno w odpowiednim czasie damy naszym widzom możliwość oglądania naszych stacji również w HD - powiedział w kwietniu ubiegłego roku rozmowie z serwisem satkurier.pl Dariusz Dąbski.

Pod koniec ubiegłego roku Telewizja Puls uruchomiła Archiwum Cyfrowe (więcej tutaj). - Nowe rozwiązanie umożliwi firmie całkowicie beztaśmową produkcję, co znacznie zwiększy wydajność produkcyjną Telewizji Puls i podniesie jakość techniczną emitowanych treści. Nowy system zapewni również Telewizji Puls możliwość pracy z materiałami w jakości HD - informowała spółka w wydanym komunikacie.

W listopadzie ubiegłego roku nadawca wyrażał zainteresowanie planowanym ósmym multipleksem (MUX 8) (więcej tutaj). W marcu br. Dariusz Dąbski mówił, iż TV Puls HD mogłaby pojawić się w MUX 8, jeżeli będzie taka możliwość (więcej tutaj). Według ostatnich propozycji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT), ósmy multipleks ma być przeznaczony dla TVP na kanały w HD (więcej tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj). Obecnie Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) przeprowadza w tej sprawie konsultacje (więcej tutaj i tutaj). Jak informuje nadawca, spółka zajmie w nich stanowisko, w którym opowie się za przeznaczeniem MUX 8 dla kanałów HD, w tym TV Puls HD, gdyż Telewizja Puls wciąż jest zainteresowana umieszczeniem TV Puls HD w MUX 8 (więcej informacji).

Czy po TV Puls, także PULS 2 pojawi się niedługo w wysokiej rozdzielczości? Czy ruszy PULS 2 HD (więcej tutaj)?


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...