reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cykl „Tydzień z rekinami” w Discovery Channel

dodano: 2014-08-06 11:26 | aktualizacja: 2014-08-07 12:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: Discovery Networks CEEMEA

Discovery Channel W ostatni tydzień wakacji Discovery Channel (Discovery Channel HD) zaprasza widzów na mrożącą krew w żyłach wyprawę w głębiny mórz i oceanów. W ramach cyklu „Tydzień z rekinami”, od 25 sierpnia br., codziennie na antenie stacji będą miały swoją premierę filmy dokumentalne, pokazujące z bliska życie tych wspaniałych, ale okrytych złą sławą zwierząt. Wykorzystując nowoczesne kamery filmowe i nowatorski sprzęt do kręcenia zdjęć pod wodą, twórcom tych programów udało się przedstawić te groźne bestie w sposób, jakiego dotychczas nie widziano w telewizji. - Pokonaj strach i zanurz się w śmiertelnie niebezpiecznych wodach, by zobaczyć majestatyczne piękno tych niezwykłych stworzeń - zaprasza nadawca (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Cykl „Tydzień z rekinami” w Discovery Channel i Discovery Channel HD:

„Megalodon. Nowy ślad”
emisja: w poniedziałek, 25 sierpnia 2014 roku o 18:00

- W sierpniu, dzięki Discovery Channel przekonamy się, że prehistoryczne bestie być może wciąż pływają w naszych morzach i oceanach - informuje nadawca. Twórcy programu „Megalodon. Nowy ślad” zaprezentują nowe, zagadkowe informacje na temat megalodona - największego rekina, jaki kiedykolwiek siał postrach na Ziemi. Ten mierzący niemal 20 metrów długości drapieżnik przez wiele milionów lat specjalizował się w polowaniach na potężne wieloryby. Prawdopodobnie wymarł około 2 milionów lat temu, lecz ostatnio pojawia się coraz więcej dowodów na to, że być może jakiś pojedynczy osobnik wciąż jeszcze pływa w morskich głębinach. Czy jego ofiarą może paść człowiek? Jakie dowody świadczą o istnieniu tego ogromnego drapieżnika?

„W poszukiwaniu rekina giganta”
emisja: we wtorek, 26 sierpnia 2014 roku o 18:00

Jeff Kerr i Andy Casagrande to dwaj mistrzowie w kręceniu filmów dokumentalnych pod wodą. Przygotowany przez nich program „W poszukiwaniu rekina giganta” to zdumiewająca ekspedycja, mająca na celu odnalezienie jednego z tych największych drapieżników, polujących w odmętach oceanów. Dzięki wykorzystaniu nowatorskich kamer i zaawansowanego sprzętu mężczyźni wyruszą na poszukiwanie wielkiego żarłacza białego, zwanego Colossusem, pływającego u wybrzeży Republiki Południowej Afryki (RPA). Zamieszkujące te wody rekiny słyną z niezwykłych powietrznych akrobacji, które wykonują w trakcie polowań na foki. Czy poszukiwaczom uda się odnaleźć tego wielkiego, lecz nieuchwytnego drapieżnika? Jakie niespodzianki sprawi im ta potężna bestia?

„Z kamerą wśród rekinów”
emisja: w środę, 27 sierpnia 2014 roku o 18:00

W programie „Z kamerą wśród rekinów” biolog morski Jeff Skomal oraz zespół obsługujący robota Sharkcom - niezwykłego urządzenia zdolnego do filmowania żarłaczy białych, potrafiącego wytrzymać nawet ugryzienie rekina, zabierze nas w podróż na odległą Gwadelupę. Choć ta znajdująca się na Oceanie Spokojnym wyspa wyglądem przypomina raj, to w jej wodach czai się śmiertelne niebezpieczeństwo - setki żarłaczy białych, gotowych bez pardonu zaatakować wszystko, co znajdzie się w ich pobliżu. Te wielkie ryby czeka starcie z potężnym przeciwnikiem - dwutonowymi fokami, które doskonale wiedzą, jak używać swojej masy i zębów do przepłoszenia krwiożerczych bestii. Czy ekipie Jeffa Skomala uda się sfilmować ten niezwykły pojedynek dwóch morskich olbrzymów? Kto wyjdzie zwycięsko z tej batalii?

„Na tropie podwodnej bestii”
emisja: w czwartek, 28 sierpnia 2014 roku o 18:00

Rekin młot to jedno z najbardziej zadziwiających zwierząt zamieszkujących naszą planetę. Charakterystyczny kształt głowy tego drapieżnika oraz jego agresywna natura sprawiają, że jest to również jeden z najbardziej niebezpiecznych morskich drapieżników. W programie „Na tropie podwodnej bestii” zespół naukowców oraz wędkarzy, wyruszy na poszukiwania legendarnego przedstawiciela tego gatunku, który ponoć już od 60 lat patroluje wybrzeża Florydy. Czy zespołowi uda się odnaleźć podwodną bestię? W jaki sposób, pomimo wielu niebezpieczeństw ze strony człowieka, udało się mu przetrwać przez tak długi czas? Wybierz się na morskie łowy tropem podwodnej bestii.

„Godzina z rekinami”
emisja: w piątek, 29 sierpnia 2014 roku o 18:00

Rekiny przemierzają morza i oceany świata od niemal 300 milionów lat. Przez ten niezwykłe długi okres czasu udało im się perfekcyjnie dostosować do środowiska, w którym żyją. W programie „Godzina z rekinami” zobaczymy niezwykły pokaz najciekawszych materiałów wideo, w których widzowie zobaczą najlepsze, najbardziej porażające i szokujące filmiki prezentujące morskie bestie. „Godzina z rekinami” nie tylko zawiera najlepsze na świecie ujęcia tych jedynych w swoim rodzaju drapieżników. To również fantastyczne podsumowanie najciekawszych fragmentów filmów dokumentalnych Discovery, w jakich pojawiły się te zagrożone wyginięciem ryby. Zobacz na własne oczy okrutne piękno rekinów.

Cykl „Tydzień z rekinami” - emisja od 25 sierpnia 2014 roku w Discovery Channel i Discovery Channel HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...