reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

PULS 2: „Smokiem i mieczem” i „Gwiazda Orientu”

dodano: 2014-08-11 09:26 | aktualizacja: 2014-08-11 10:11
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Puls

Puls 2 W tygodniu 23-29 sierpnia 2014 w kanale PULS 2 jak zwykle znajdzie się mnóstwo propozycji dla całej rodziny. - Zapewne widzowie ucieszą się na wieść o tym, że rozpoczniemy emisję serialu „Pixie i Dixie”, o dwóch najzabawniejszych myszkach w historii telewizji - informuje nadawca. Na najmłodszych widzów pasma „Junior TV” czekają też nowe odcinki ich ulubionych animacji „Pies Huckelberry”, „Inspektor Gadżet”, „Mega Spider-Man”, „Kotopies” i „Był sobie człowiek”. Ponadto stacja przygotowała animacje pełnometrażowe, w tym takie produkcje, jak „Amerykańska opowieść: tajemnica potwora z Manhattanu”, „Sabrina, nastoletnia czarownica” oraz „Asterix i Wikingowie”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W piątkowe (29 sierpnia br.) popołudnie wszystkim widzom stacja proponuje pasmo premierowych filmów: „Gwiazda Orientu”, „Smokiem i mieczem” z Patrickiem Swayze oraz „Jaki ojciec, taki syn?”. Sobotni (23 sierpnia br.) wieczór nadawca rezerwuje z kolei dla fanów jedynych w swoim rodzaju filmów o rekinach, które emituje w ramach cyklu „Rekiny Krwawe Bestie Oceanów”. Tym razem kanał pokaże produkcję „Malibu - atak rekinów”. - Na nudę nie będą mogli narzekać również fani dokumentów aukcyjnych, ponieważ czekają na nich nowe, premierowe odcinki seriali „Aukcja w ciemno” i „Gwiazdy lombardu” - zapewnia nadawca.

Propozycje kanału PULS 2 od 23 do 29 sierpnia 2014 roku:

Filmy:

„Rekiny Krwawe Bestie Oceanów”:
„Malibu - atak rekinów” („Malibu shark attack”)
sensacyjny, Australia, Kanada 2009, reż. David Lister, występują: Warren Christie, Nicholas G. Cooper, Peta Wilson, Chelan Simmons
emisja: sobota, 23 sierpnia 2014 roku o 22:00

W wyniku podwodnego trzęsienia ziemi tworzy się gigantyczna fala tsunami, która uderza w Malibu. Okazuje się, że fala sprowadziła także prehistoryczne rekiny, które do tej pory zamieszkiwała głębię oceanu. Chociaż plaża została ewakuowana przed falą, grupa ratowników i pracowników budowlanych została odizolowana od stałego lądu i będzie musiała się zmierzyć z krwiożerczymi rekinami (więcej tutaj).

„Gwiazda Orientu” („Stella and the Star of the Orient”)
familijny, Niemcy 2008, reż. Erna Schmidt, występują: Laura Berschuck, Hanna Schwamborn, Julius Römer
emisja: piątek, 29 sierpnia 2014 roku o 16:00

Które dziecko nie marzy o znalezieniu sekretnych drzwi do przeszłości lub magicznego okna, które otworzy się w minionych czasach?! Dla Stelli, bystrej dziesięciolatki, to marzenie wkrótce się spełni. W starym domu, należącym do praprababci - Clementine - Stella znajduje magiczną szafę, która przenosi ją do początku XX wieku. Dziewczynka spotyka tam Clementine, mającą także dziesięć lat i jej młodszego brata Gustawa. Dzieci szybko odkrywają, że Stella przybywa z przyszłości. Jednak w nienajlepszym dla nich momencie. Ojciec Clementine jest bankrutem, co oznacza, że ona nigdy nie będzie mogła zrealizować swojego marzenia o studiowaniu medycyny. Ale jest nadzieja... Stella dowiaduje się o skarbie „Gwiazda Wschodu” - cennym kamieniu ukrytym przez ekscentrycznego wuja Antoniego i przekonuje swoich nowych przyjaciół, by go odnaleźć. Nie są jednak sami: dwóch złodziei podsłuchuje ich rozmowę i już depcze im po piętach. Cała trójka przemierza zatem zaśnieżone lasy i skaliste wzgórza w poszukiwaniu tajemniczej jaskini. Czy dzieci odnajdą „Gwiazdę Wschodu” i uratują rodzinę od bankructwa? I czy Stella powróci do teraźniejszości?

„Smokiem i mieczem” („George and the dragon”)
przygodowy, Luksemburg, Niemcy, Wielka Brytania, USA 2004, występują: James Purefoy, Piper Perabo, Patrick Swayze, Michael Clarke Duncan
emisja: piątek, 29 sierpnia 2014 roku o 17:45

Średniowieczna Anglia. Pierwsza krucjata w obronie Ziemi Świętej właśnie dobiegła końca. Gromady rycerzy przemierzają drogę do Anglii. Wśród nich jest znakomity i bardzo przystojny rycerz George. Mając dosyć krwi i okrucieństw, na jakie się napatrzył w Palestynie, postanawia odłożyć swój miecz do szuflady i odtąd wieść spokojne, osiadłe życie. Jednak przejeżdżając przez ziemie króla Edgara dowiaduje się o strasznej aferze, która wstrząsnęła królem i całym królestwem. Piękna księżniczka Luna zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. W zamian za pole urodzajnej ziemi szlachetny rycerz zgadza się wyruszyć na poszukiwanie królewskiej córki.

„Jaki ojciec, taki syn?” („Keeping up with the Steins”)
komedia, USA 2006, reż. Scott Marshall, występują: Daryl Sabara, Jami Gertz, Jeremy Piven, Larry Miller
emisja: piątek, 29 sierpnia 2014 roku o 19:40

Zbliża się bar micwa 13-letniego Benjamina Fiedlera. Chłopak chce wykorzystać tę okazję, by pogodzić napięte stosunki między swoim ojcem - Adamem - oraz dziadkiem - Irwinem, którego potajemnie zaprasza na uroczystość. Rodzice Benjamina planują urządzić dla syna wielkie przyjęcie, gdyż jest to ważny dzień dla każdego żydowskiego chłopca. Niespodzianką dla wszystkich będzie fakt, że gdy zderzają się ze sobą trzy pokolenia na szalonym zjeździe rodzinnym, okazuje się, że... są do siebie o wiele bardziej podobni, niż by chcieli!

Dla dzieci i młodzieży:

„Amerykańska opowieść: tajemnica potwora z Manhattanu” („American tail IV, An: mystery night monster”)
animacja, USA 1999, reż. Larry Latham
emisja: sobota, 23 sierpnia 2014 roku o 9:20

„Amerykańska opowieść: tajemnica potwora z Manhattanu” to kolejna część animacji o przygodach małej myszki o imieniu Fiewel. Brutalny potwór porywający myszy terroryzuje mysi świat na Manhattanie i nawiedza Fiewela w koszmarach. Wraz z mysim dziennikarzem, Fiewel i jego wierni przyjaciele tropią sensację wieku i chcą zmierzyć się w groźnym potworem.

„Sabrina, nastoletnia czarownica” („Sabrina friends forever”)
animacja, USA 2002, reż. Scott Heming
emisja: poniedziałek, 25 sierpnia 2014 roku o 16:00

Sabrina obchodzi swoje 13. urodziny. W prezencie otrzymuje pierwszą różdżkę od najpotężniejszej z czarownic i musi opuścić akademię, by poznać trzy zasady rządzące światem magii.  Na swojej drodze dziewczyna poznaje Nicole, która ma opinię mola książkowego i wydaje się kompletnie nie pasować do Sabriny. Mimo wielu różnic dziewczyny zostają  najlepszymi przyjaciółkami. Sabrina i Nicole postanawiają, że razem wyruszą w podróż, która pozwoli im zostać pełnoprawnymi czarownicami. Czy uda im się osiągnąć wymarzony cel?

„Asterix i Wikingowie” („Asterix and the Vikings”)
animacja, Dania, Francja 2006, reż. Jesper Mřller, Stefan Fjeldmark
emisja: wtorek, 26 sierpnia 2014 roku o 16:00

Na Galię najeżdżają groźni wojownicy z Północy. Muszą znaleźć „Czempiona Strachu", dzięki któremu - jak obiecał im czarownik - nauczą się latać. Tymczasem w wiosce przebywa kuzyn wodza Galów - Trendix - przybyły właśnie z Paryżewa. Pod okiem Asterixa i Obelixa miejski dandys ma stać się mężczyzną i pozbyć tchórzliwego charakteru. Będzie to trudne, bo właśnie porwali go Wikingowie. Para najsłynniejszych Galów wyrusza w pogoń za Trendixem aż na daleką północ. Młodzian z Paryżewa wśród Wikingów spotyka piękną i nieustraszoną dziewczynę o imieniu Abba i stara się o jej względy.

„Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Królewska zagadka” („Grimm's Finest Fairy Tales: The farmer's daughter”)
baśń, Niemcy 2009, reż. Wolfgang Eißler, występują: Anna Maria Mühe, Maxim Mehmet
emisja: środa, 27 sierpnia 2014 roku o 16:00

Pewnego razu, ubogi chłop dostaje od hojnego króla ziemię. Niestety szybko popada w niełaskę władz i zostaje uwięziony. Mądry król wpada na pomysł. Postanawia sprowadzić do siebie córkę chłopa. Dziewczyna musi jednak wykonać tajemnicze zadanie. Jeśli córce chłopa uda się rozwiązać zagadkę króla, zostanie jego żoną, a jej ojciec wyjdzie z więzienia.

„Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Jaś i Małgosia” („Grimm's Finest Fairytales: Hansel and Gretel”)
baśń, Niemcy 2012, reż. Uwe Janson, występują: Anja Kling, Friedrich Heine, Elisabeth Brück, Mila Böhning, Devid Striesow
emisja: czwartek, 28 sierpnia 2014 roku o 16:00

Pewnego razu był sobie ojciec, który żył ze swoją rodziną w wielkiej biedzie. Któregoś dnia macocha postanawia, że dzieci - Jaś i Małgosia - powinny opuścić ich dom. Dlatego też pozostawia je same w lesie. Od teraz rodzeństwo musi sobie poradzić samo. Nieoczekiwanie znajdują tajemniczy domek, w którym wszystko jest jadalne. Zwabione tam przez złą czarownicę, szybko zdają sobie sprawę, że czeka ich wielkie niebezpieczeństwo...

„Pixie i Dixie” („Pixie and Dixie and Mr. Jinks”)
animacja, USA 1959
emisja: od poniedziałku do piątku (od 25 sierpnia 2014 roku) o 7:00 i 18:00

Oto Pixie i Dixie, dwie najzabawniejsze myszy w historii telewizji. Myszki są bardzo podobne, można je jednak rozróżnić, Pixie nosi niebieski krawat, a Dixie czerwoną kamizelkę. Razem z kotem Jinksem Pixie i Dixie, tworzą zabawne trio, które wywoła uśmiech na twarzy każdego dziecka.

„Pies Huckleberry” („Huckleberry Hound”)
animacja, USA 1958
emisja: od poniedziałku do piątku o 8:00 i 12:00

Spokojny, pewny siebie i powolny psi bohater Huckleberry pokonuje każdą przeszkodę z właściwą mu wytrwałością. Wcielając się w swoje różnorodne tożsamości zdarza mu się oswajać lwy, łapać złoczyńców napadających na banki czy prehistoryczne dinozaury. Z pomocą swoich przyjaciół Pixie i Dixie oraz Misia Yogi nic nie jest mu straszne.

„Inspektor Gadżet” („Inspector Gadget”)
animacja, Francja, Japonia, Kanada, Tajwan, USA 1983, reż. Małgorzata Boratyńska (reżyser wersji polskiej)
emisja: od poniedziałku do piątku o 9:00

Detektyw - Inspektor Gadżet - wraz ze swoją siostrzenicą Penny i psem Łepkiem tropi złowrogiego Doktora Klaufa, który chce przejąć władzę nad światem. Sam Gadżet jest nieco nierozgarnięty, ale z pomocą Penny, Łepka i szefa - Quimby'ego - udaje mu się szczęśliwie wydostać z pułapek zastawionych przez Doktora Klaufa.

„Kotopies” („Catdog”)
animacja, USA 1998
emisja: od poniedziałku do piątku o 13:30

Główni bohaterowie serialu „Kotopies” to złączeni ze sobą kot i pies. Pierwszy z nich uważa się za bystrego, eleganckiego i wysublimowanego. W wizerunku przeszkadza mu jego 'ogon' czyli pies - głośny i naiwny, który kocha rock’n’rolla, żarcie i patyki. Kot marzy jedynie o spokojnym życiu na kanapie. Choć nie mają ze sobą nic wspólnego, kochają się jak bracia. Razem przeżywają różne przygody i stawiają czoła rozmaitym opryszkom.

„Mega Spider-Man” („Ultimate Spiderman”)
animacja, USA 2012
emisja: od poniedziałku do czwartku o 14:20

W ciągu ostatniego roku, Peter Parker jako zamaskowany bohater, chronił Nowy Jork przed groźnymi złoczyńcami. Kiedy dyrektor T.A.R.C.Z.A oferuje Peterowi wzniesienie się na następny poziom,  zdobycie nowych umiejętności i zostanie Mega Spider-Manem, ten nie zastanawia się długo. Liceum staje się tajną bazą operacyjną dla młodych bohaterów, którzy pod czujnym okiem dyrektora Fury’ego szkolą swoje umiejętności i toczą walkę ze złoczyńcami (więcej tutaj).

„Był sobie człowiek” („Once upon a time... Man”)
animacja, Francja 1978
emisja: od poniedziałku do piątku o 15:15

Historia ewolucji człowieka. Serial przedstawia dzieje ludzkości od bardzo wczesnych początków do czasów teraźniejszych. Fabuła opowiada losy rodziny, przedstawiając jej codzienne życie na tle różnych epok. Informacje przedstawione w serialu oparte są o fakty historyczne.

Dokumenty:

„Gwiazdy lombardu” („Pawn Stars”)
dokumentalny, USA 2011
emisja: w soboty o 14:00, w środy o 20:30

Serial dokumentalny „Gwiazdy lombardu” przeniesie widzów do Las Vegas, gdzie trzypokoleniowa rodzina Harrisów, dziadek Rochard, syn Rick i wnuk Corey, prowadzi wspólnie lombard „Gold & Silver”. Ich życie kręci się wokół rodzinnego biznesu, gdzie sprawnie oceniają wartość przynoszonych przez ich niebanalnych klientów przedmiotów, począwszy od niewiele wartych pamiątek po prawdziwe, drogocenne perełki (więcej tutaj).

„Aukcja w ciemno” („Storage Hunters”)
reality TV, USA 2013
emisja: we wtorki o 20:00, w soboty o 12:00, w niedziele o 16:00

„Aukcja w ciemno” to program przedstawiający ludzi, którzy żyją z kupna i sprzedaży przedmiotów wylicytowanych podczas aukcji w całych Stanach Zjednoczonych. Przedmioty te pochodzą z kontenerów, za które przestano opłacać czynsz. Właściciel magazynu ma prawo wystawić je na aukcję. Wtedy pojawia się grupa łowców skarbów. Konkurencja jest niezwykle zacięta, a udział w licytacji to ryzykowne przedsięwzięcie. Do chwili otwarcia, zawartość kontenerów pozostaje tajemnicą, a znaleźć w nich można dosłownie wszystko (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...