reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mjuzik.tv zamiast rbl.tv od 12.08. Co w ramówce?

dodano: 2014-08-11 10:20 | aktualizacja: 2014-08-11 10:51
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Mjuzik.tv/satkurier.pl

Mjuzik.tv Mjuzik TV We wtorek, 12 sierpnia 2014 roku nadawanie rozpocznie kanał muzyczny Mjuzik.tv (więcej tutaj). - To stacja grająca starannie wyselekcjonowane hity. Istotnym faktorem w doborze kontentu muzycznego jest potencjał przebojowości piosenek, popularności teledysków oraz ich żywotności i zainteresowania nimi widzów na przestrzeni ostatnich kilku lat - czytamy w komunikacie nadawcy, spółki 4fun Media SA. Pierwsze informacje na temat rebrandingu kanału rbl.tv na Mjuzik.tv pojawiły się pod koniec lipca br. (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Dopasowanie klipów nie jest obwarowane konkretną stylistyką muzyczną. Najważniejszy jest dobry smak i wpisywanie się w system konstruowania teledyskowej rotacji, która ma na celu budowanie klimatu. Playlista ma za zadanie wprowadzać widza w pożądany przez niego stan odprężenia, pobudzenia lub dobrej zabawy. Będzie pomagała stworzyć atmosferę, w której widz dobrze się poczuje. Jedni włączą kanał w celu naładowania baterii, inni znajdą w nim doskonałą dawkę optymistycznie nastrajającej i relaksującej muzyki, a dla pozostałych będzie on stanowić nieinwazyjne tło do realizowania zajęć, w trakcie których od czasu do czasu, można spoglądać na ekran telewizora dla odświeżenia umysłu - czytamy w komunikacie.

Bardzo ważnym elementem ma być brak kontentu programowego. Oprócz breaków reklamowych i autopromocyjnych, na antenie nie będą pojawiać się żadne formaty. Mjuzik.tv to wyjście naprzeciw oczekiwaniom ludzi, którzy chcieliby włączać stację muzyczną niezależnie od pory dnia i zawsze znaleźć tam energetyzującą dawkę teledysków bez dodatkowych aktywności na ekranie. Playlista ma być oparta na unikalnym, autorskim patencie współpracujących ze stacją konsultantów. W ramówce nowej stacji wyszczególnionych zostanie  5 pasm muzycznych: „W Rytmie Hitów” (6:00-10:00), „Hity na Czasie” (16:00-20:00), „Tylko Hity” (0:00-5:00), „Hit za Hitem” (13:00-16:00 i 20:00-0:00) oraz „Najlepsze Hity” (10:00-13:00).Ewa Czekała, prezes 4fun Media SA tak w skrócie prezentuje mjuzik.tv: - Format stacji stanowi powrót do korzeni prawdziwej telewizji muzycznej. Główny nacisk położono na muzykę, której nie przerywają dodatkowe aktywności antenowe. Należy jednak zaznaczyć, że mjuzik.tv nie jest kolejnym kanałem muzycznym, emitującym teledyski do utworów wyłącznie z racji osiągnięcia przez nie wysokich rotacji radiowych. To dobór z wyczuciem, z zachowaniem muzycznego i artystycznego poziomu, który zadowoli estetyczne doznania odbiorcy. Tworzenie unikalnej atmosfery za pomocą teledysków na antenie będzie tu podstawowym kryterium budowania stacji. Takiej oferty nie gwarantuje żaden inny polski kanał muzyczny.Głównym założeniem identyfikacji mjuzik.tv w warstwie graficznej,jest zachowanie prostoty, połączonej ze szlachetnością i nowoczesnością. Wszystkie elementy oprawy wizualnej są wyraziste, czyste i mocne w przekazie, w skończonej formie. Identyfikacja wizualna opiera się na połączeniu żywych postaci z robiącą wrażenie, efektowną, ale jednocześnie prostą animacją 3D. Za tę stronę projektu mjuzik.tv odpowiada Paweł Przybył, który zajmuje się szeroko rozumianą grafiką użytkową. W jego portfolio można znaleźć zarówno tradycyjne projekty graficzne, jak i bardzo zaawansowane wyrafinowane formy filmowe, projekty ubrań czy scenografii. W 2008 roku za swoją twórczość otrzymał prestiżową nagrodę Art Directors Club New York – „Young Guns 2008” i został uznany za jednego z 30 najlepszych projektantów na świecie przed 30. rokiem życia. W 2009 roku magazyn STEP Inside DESIGN - New York przyznał mu prestiżowe wyróżnienie: „25-Emerging Talents 2008”, czyli status jednego z dwudziestu pięciu najlepszych projektantów na świecie. Obecnie Paweł Przybył prowadzi swoje autorskie studio „Siedemzero” i jest w trakcie przygotowywania oprawy spektaklu video-mappingowego w Bukareszcie, na największej fasadzie na świecie.

Za rozwój kanału mjuzik.tv odpowiada Sławek Rucel, Program Director 4fun Media SA, któremu podlegają także dwie pozostałe pozycje telewizyjne w portfolio 4fun Media: 4fun.tv oraz TV.DISCO. Stacja pojawi się na miejscu rbl.tv w sieciach kablowych oraz na platformach cyfrowych.

Parametry techniczne rbl.tv (od 12 sierpnia Mjuzik.tv):
Eutelsat HOT BIRD 13D (13°E)
tp. 154 (11,585 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

ID: RBL.TV
PID V: 1411
PID A: 1511 (polski)
PID PCR: 1411
SID: 13511
PID PMT: 1211
Provider: GlobeCast
Kodowanie: brak


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...