reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ruszył Mjuzik.tv

dodano: 2014-08-12 08:01 | aktualizacja: 2014-08-12 13:04
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: satkurier.pl

Mjuzik.tv Mjuzik TV Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (więcej tutaj i tutaj), 12 sierpnia 2014 roku o godzinie 12:00 muzyczna telewizja RBL.TV zmieniła się w Mjuzik.tv. Na antenie stacji widzowie znajdą wyłącznie teledyski. Kanał zastąpił RBL.TV w ofertach sieci kablowych, IPTV i platform satelitarnych (nc+, Orange TV). Stacja jest także dalej dostępna w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird 13,0°E - z tych samych parametrów co RBL.TV. Sam kanał RBL.TV nie zakończył jednak swojego nadawania - obecnie dostępny jest w sieci (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informuje nadawca, Mjuzik.tv to stacja grająca starannie wyselekcjonowane hity. Istotnym faktorem w doborze kontentu muzycznego jest potencjał przebojowości piosenek, popularności teledysków oraz ich żywotności i zainteresowania nimi widzów na przestrzeni ostatnich kilku lat

Kanał, jako Rebel:tv, rozpoczął testowe nadawanie w 2009 roku, a w 2010 już z koncesją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT). Z uwagi na spór prawny co do nazwy, w 2012 roku zmieniono ją na RBL.TV. Początkowo kanał grał muzykę rockową, potem rockowo-popową, następnie miejską (głównie hip-hop), a obecnie największe przeboje z ostatnich lat.

23 czerwca br. spółka 4fun Media wystąpiła do KRRiT o zmianę nazwy kanału RBL.TV na Mjuzik.tv. W uzasadnieniu wniosku wskazano, że decyzja nadawcy podyktowana jest badaniami rynku, które wskazują, że zmiana ta wpłynie korzystnie na wizerunek i rozpoznawalność programu, przekładając się na osiągany udział w rynku oraz kondycję finansową spółki. Zgodnie z oświadczeniem wnioskodawcy, zmiana nazwy programu nie wpłynie na realizację zobowiązań programowych wynikających z koncesji. 25 lipca br. KRRiT wydała zgodę na zmianę nazwy (więcej tutaj, tutaj i tutaj). Na początku sierpnia br. nadawca poinformował, iż do zmiany nazwy dojdzie 12 sierpnia br. (więcej tutaj) Zaprezentowano również logo stacji. Tuż przed startem przedstawiono kolejne szczegóły, w tym ramówkę (więcej tutaj).

Ostatnim programem na dotychczasowej antenie RBL.TV było pasmo „Hit me”, które zakończyły teledyski Gossip „Move in the Right Direction” (wyemitowany w całości) i Lawson „Juliet” (fragment). Następnie pojawił się czarny ekran, a chwilę później wyemitowano teledysk Madonny do piosenki „Music” z logo Mjuzik.tv. Kilka minut później nadawca poinformował, iż kanał RBL.TV wciąż będzie nadawał, ale w sieci (więcej tutaj).

Mjuzik.tv, foto: 4fun Media


Nadawcą stacji jest Grupa 4fun Media. Należą do niej także m.in. kanały 4fun.tv i TV.Disco oraz spółka Program, zajmująca się dystrybucją kanałów telewizyjnych (m.in. takich jak: 4fun.tv, TV.Disco, Mjuzik.tv, Family Sport, English Club, Da Vinci Learning). Firma Nova Group LTD, posiadająca większościowy pakiet akcji 4fun Media S.A., jest też właścicielem Screen Network S.A., lidera polskiego rynku zewnętrznej komunikacji cyfrowej (określanego skrótem: DOOH-Digital Out-Of-Home) prowadzonej z wykorzystaniem systemu Digital Signage.

Parametry techniczne:

Eutelsat Hot Bird 13D (13,0°E)
tp. 154 (11,585 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

ID: RBL.TV
PID V: 1411 (MPEG-2/SD)
PID A: 1511 (eng)
PID PCR: 1411
SID: 13511
PID PMT: 1211
Provider: TandbergTV
Kodowanie: brak


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

39 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

75 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...