reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mjuzik.tv ruszył, a RBL.TV wciąż nadaje

dodano: 2014-08-12 11:51 | aktualizacja: 2014-08-12 13:02
autor: Łukasz Knapik | źródło: 4fun Media/satkurier.pl

RBL.TV Rebel TV Kanał RBL.TV w przekazie satelitarnym i kablowym, decyzją nadawcy, 12 sierpnia br. został zamieniony w Mjuzik.tv (więcej tutaj). Jak się jednak okazuje, RBL.TV, mimo startu Mjuzik.tv, wciąż nadaje. - Czas na zmiany! Od dzisiaj jesteśmy dostępni w internecie i fun appie. W podziemiu można więcej, wiec i nasza playlista już wkrótce wróci do korzeni. Rock and roll baby! - poinformował nadawca na profilu RBL.TV na portalu społecznościowym Facebook.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rebel:tv, rozpoczął testowe nadawanie w 2009 roku, a w 2010 już z koncesją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT). Z uwagi na spór prawny co do nazwy, w 2012 roku zmieniono ją na RBL.TV. Początkowo kanał grał muzykę rockową, potem rockowo-popową, następnie miejską (głównie hip-hop), a do 12 sierpnia br. największe przeboje z ostatnich lat.

23 czerwca br. spółka 4fun Media wystąpiła do KRRiT o zmianę nazwy kanału RBL.TV na Mjuzik.tv. W uzasadnieniu wniosku wskazano, że decyzja nadawcy podyktowana jest badaniami rynku, które wskazują, że zmiana ta wpłynie korzystnie na wizerunek i rozpoznawalność programu, przekładając się na osiągany udział w rynku oraz kondycję finansową spółki. Zgodnie z oświadczeniem wnioskodawcy, zmiana nazwy programu nie wpłynie na realizację zobowiązań programowych wynikających z koncesji. 25 lipca br. KRRiT wydała zgodę na zmianę nazwy (więcej tutaj, tutaj i tutaj). Na początku sierpnia br. nadawca poinformował, iż do zmiany nazwy dojdzie 12 sierpnia br. (więcej tutaj) Zaprezentowano również logo stacji. Tuż przed startem przedstawiono kolejne szczegóły, w tym ramówkę (więcej tutaj).

Ostatnim programem na antenie dotychczasowej wersji RBL.TV było pasmo „Hit me”, które zakończyły teledyski Gossip „Move in the Right Direction” (wyemitowany w całości) i Lawson „Juliet” (fragment). Następnie pojawił się czarny ekran, a chwilę później wyemitowano teledysk Madonny do piosenki „Music” z logo Mjuzik.tv. Kilka minut później nadawca poinformował, iż kanał RBL.TV wciąż będzie nadawał, ale w sieci.

Strona internetowa RBL.TV:
http://www.rbl.tv/


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...