reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MEASAT-3b i Optus 10 na orbicie we wrześniu

dodano: 2014-08-13 11:21 | aktualizacja: 2014-08-13 15:30
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Arianespace

Arianespace Trwają przygotowania do kolejnej misji rakiety nośnej Ariane 5 spółki Arianespace. Rakieta została już przetransportowana z budynku integracji, gdzie została zmontowana, do budynku montażu końcowego - gdzie dojdzie do umieszczenia na rakiecie ładunku w postaci dwóch satelitów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Arianespace zajmie się wyniesieniem na pokładzie rakiety Ariane 5 łącznie dwóch komercyjnych satelitów telekomunikacyjnych z kosmodromu w Gujanie Francuskiej. Start rakiety jest planowany na wrzesień 2014 roku. Ładunek stanowić będą satelity MEASAT-3b i Optus 10.

MEASAT-3b został wyprodukowany przez Airbus Defence and Space i ma być obsługiwany przez MEASAT na potrzeby DTH w Malezji, Indii, Indonezji i Australii. Optus 10 został wyprodukowany przez Space Systems/Loral dla australijskiego dostawcy usług telekomunikacyjnych Optus, umożliwiając mu świadczenie w przyszłości usług DTH, szerokopasmowego Internetu, telefonicznych i transmisji danych w Australii i Nowej Zelandii.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

179 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

239 zł Więcej...