reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

II wojna światowa we wrześniu w Discovery Historia

dodano: 2014-08-15 16:53 | aktualizacja: 2014-08-15 21:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: Discovery Networks CEEMEA

Discovery Historia Logo bez TVN We wrześniu 2014 roku kanał Discovery Historia zaprasza widzów na dokument „Desant normandzki w kolorze” oraz filmy w cyklu „Miesiąc wspomnień: II wojna światowa”: „Bitwa o Warszawę - Powstanie w 44 r.”, „Bitwy żołnierza polskiego”, „Listy z płonącej Warszawy”, „Kulisy II wojny światowej”, „Długi marsz ku wolności”, „Złoto Hitlera”, „Umysł Hitlera” i „Kolaboranci Trzeciej Rzeszy”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wrzesień 2014 roku w Discovery Historia:

„Miesiąc wspomnień: II wojna światowa”
emisja: od poniedziałku, 1 września 2014 roku o 21:00

We wrześniu br. Discovery Historia zaprasza na serię programów poświęconych II wojnie światowej. Dokumenty „Bitwa o Warszawę - Powstanie w 44 r.”, „Bitwy żołnierza polskiego” i „Listy z płonącej Warszawy” to spojrzenie na ten brutalny  konflikt z  polskiej  perspektywy. Z kolei program „Kulisy II wojny światowej” odsłania kulisy relacji pomiędzy Stalinem, nazistami i Zachodem. „Długi marsz ku wolności” przedstawia historię żołnierzy, którzy przeżyli II wojnę w koszmarnych warunkach obozów jenieckich. W programie „Złoto Hitlera” towarzyszyć będziemy grupie badaczy, którzy poddadzą analizie działania nazistów w Afryce Wschodniej. Dokument zatytułowany „Umysł Hitlera” odsłoni nam wyniki badań uczonych, którzy w 1943 roku sporządzili psychologiczny rysopis wodza III Rzeszy. Autorzy programu „Kolaboranci Trzeciej Rzeszy” odpowiedzą, dlaczego tak wiele osób współpracowało z nazistami przed i podczas wojny.

„Desant normandzki w kolorze” - premiera
emisja: środa, 24 września 2014 roku o 21:00

Do tej pory pamięć o wydarzeniach II wojny światowej żyła w naszych wspomnieniach wyłącznie w czarno-białych barwach. Niedawno odkryte archiwalne materiały filmowe w kolorze pozwalają nam spojrzeć na ten konflikt z zupełnie innej perspektywy. Dokument  „Desant normandzki w kolorze” odtwarza przebieg militarnej kampanii, która zmieniła bieg wojny.  Poznamy kulisy strategicznych operacji, jakie doprowadziły do lądowania w Normandii, a także przekonamy się, jak wyglądał przebieg dramatycznych bitew na lądzie i w powietrzu. Zobaczymy fragmenty archiwalnych nagrań z tajnych  konferencji Winstona Churchilla i Theodore’a  Roosevelta. Ten dokument zabierze na niezwykłą podróż w przeszłość, na miejsce jednego z najważniejszych wydarzeń w historii.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

75 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...