WTA Cincinnati: Ivanović w finale z Williams w TVP Sport

dodano: 2014-08-17 11:50 | aktualizacja: 2014-08-17 11:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

TVP Sport HD Rozstawiona z nr 9 Ana Ivanović pokonała Rosjankę Marię Szarapową (nr 5) 6:2, 5:7, 7:5 w półfinale turnieju WTA Tour Premier w Cincinnati. W decydującym meczu rywalką Serbki będzie liderka światowego rankingu tenisistek Amerykanka Serena Williams. Transmisja finału w niedzielę 17 sierpnia od godz. 20:00 w TVP Sport HD i SPORT.TVP.PL.

Spotkanie Ivanovic z Szarapową stało na wysokim poziomie i obfitowało w zwroty akcji. Zajmująca 11. miejsce w rankingu WTA Serbka rozgrywała popisowe zawody i była o krok od wygranej bez straty seta, gdy w drugiej odsłonie prowadziła 4:0, a później 5:2. Znana z ogromnej wytrzymałości psychicznej Rosjanka (6. WTA) jednak nie poddała się i doprowadziła do wyrównania stanu rywalizacji.

To właśnie ona jako pierwsza miała dwie piłki meczowe – w 10. gemie – rozstrzygającej partii, ale z trudnej sytuacji zwycięsko wyszła Ivanovic. Pochodząca z Belgradu zawodniczka wykorzystała drugą ze swoich okazji na zapewnienie sobie awansu i po dwóch godzinach i 46 minutach mogła rozpocząć świętowanie.

W finale zmierzy się z Sereną Williams, która także potrzebowała trzech setów, by wygrać z Dunką polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki 2:6, 6:2, 6:4.

Decydujące spotkanie na kortach twardych w Cincinnati będzie ósmym meczem Serbki z Amerykanką. Bilans dotychczasowych przemawia na korzyść liderki światowej listy, która triumfowała sześciokrotnie.

Caroline Wozniacki wyeliminowała w ćwierćfinale rozstawioną z nr 4 Agnieszkę Radwańską.