reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Inea większościowym akcjonariuszem spółki WSS

dodano: 2014-08-28 17:23 | aktualizacja: 2014-08-28 18:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: Inea

INEA Inea została większościowym akcjonariuszem spółki celowej Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa S.A. Realizowany przez spółkę projekt budowy Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej ma zakończyć się jeszcze w tym roku. - Dostęp do niej będą mieć na równych zasadach wszyscy operatorzy, a skorzystają na nim wszyscy mieszkańcy Wielkopolski - czytamy w komunikacie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z umową inwestycyjną zawartą w grudniu 2010 roku Inea została większościowym akcjonariuszem spółki Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa (WSS) S.A. Wkład własny inwestora prywatnego pozwala zrealizować projekt bez środków finansowych Województwa Wielkopolskiego, które pozostaje znaczącym akcjonariuszem spółki. Obecnie kapitał zakładowy WSS SA jest w posiadaniu następujących podmiotów: Inea - 74,68 proc. akcji, Województwo Wielkopolskie - 25,17 proc. akcji i Asta-Net - 0,15 proc. akcji.

- Przed laty, gdy włączyliśmy się w projekt WSS, uwierzyliśmy, że wkład Inea to nie wydatek a inwestycja na niespotykaną dla nas skalę. Teraz, kiedy coraz bliższy jest w czasie moment oddania sieci do użytku operatorów możemy być coraz bardziej pewni, że wkrótce w Wielkopolsce nie będzie osoby, która mogłaby powiedzieć, że nie ma wyboru w dostępie do szerokopasmowego Internetu - mówi Janusz Kosiński, prezes Inea.

WSS to kluczowy projekt realizowany w ramach WRPO na zlecenie Województwa Wielkopolskiego. Celem projektu jest wypełnienie luki w dostępie do sieci internetowej następnej generacji (NGA). W ramach WSS budowana jest sieć szkieletowa oraz dystrybucyjna o długości 4500 km, wraz z 576 punktami dostępowymi dostępnymi dla różnych operatorów - co najmniej jednym punkcie w każdej wielkopolskiej gminie. Koszt projektu wynosi 410 mln zł, z tego dofinansowanie unijne obejmie 85 proc. Zgodnie z planem prace nad budową sieci powinny zakończyć do końca bieżącego roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...