reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telewizja Łużyce z decyzją rezerwacyjną na MUX L1

dodano: 2014-09-04 10:27 | aktualizacja: 2014-09-04 11:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: naziemna.info

TV Łużyce 21 sierpnia 2014 roku prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), po przeprowadzeniu konkursu na jedną rezerwację częstotliwości z zakresu 470-790 MHz wykorzystywanej w służbie radiokomunikacyjnej radiodyfuzyjnej na obszarze rezerwacji Lubań / Jelenia Góra / Bolesławiec / Chojnów, dokonała na rzecz Telewizji Łużyce rezerwacji częstotliwości z zakresu 470-790 MHz (kanału TV nr 38 o szerokości 8 MHz) przeznaczonej do rozpowszechniania lub rozprowadzania w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną programów telewizyjnych lub radiofonicznych umieszczonych w pierwszym multipleksie lokalnym (MUX L1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja Łużyce jest uprawniona do rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości od dnia doręczenia decyzji, tj. od 25 sierpnia 2014 roku. Częstotliwość może być wykorzystana w celu rozprowadzania lub rozpowszechniania programu telewizyjnego pod nazwą Łużyce oraz rozprowadzania innych programów telewizyjnych (w MUX L1 może być umieszczonych maksymalnie 7 programów telewizyjnych).

Zgodnie z podjętymi zobowiązaniami konkursowymi Telewizja Łużyce jest zobligowana m.in. do:

- rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości i rozpoczęcia rozpowszechniania lub rozprowadzania programów nie później niż w terminie 6 miesięcy od daty doręczenia decyzji;
- rozpowszechniania programu telewizyjnego o charakterze uniwersalnym z tematyką lokalną pod nazwą Łużyce;
- zapewnienia w MUX L1 minimum 5 rozpowszechnianych lub rozprowadzanych programów telewizyjnych;
- zapewnienia dla każdego z programów telewizyjnych w MUX L1 nie mniej niż 1/8 przepływności multipleksu przeznaczonej na jego audiowizualne składniki.

Miejsce w MUX L1 miała zagwarantowane Telewizja Łużyce, która nadaje już na tym obszarze naziemnie, ale analogowo. Telewizja Łużyce została także operatorem tego multipleksu (więcej tutaj). Na razie nie wiadomo jakie inne kanały pojawią się w MUX L1. Według wcześniejszych informacji, zainteresowanie wyrażali Grupa 4fun Media (prawdopodobnie kanały 4fun.tv i TV.Disco), Grupa ZPR (Vox Music TV) i TVR (więcej tutaj). Dodajmy, iż kanały 4fun.tv i TV.Disco były dostępne w maju br. testowo w MUX L1 (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...