reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Moduły NagraVision CI na wolnym rynku

dodano: 2002-04-27 04:06 | aktualizacja: 2002-04-27 04:06
autor: Janusz Sulisz | źródło:

W całej Europie pojawiają się moduły NagraVision CI, które kuszą także wybrednych abonentów Polsatu Cyfrowego, niezadowolonych z jakości terminali klasy Sagem czy Samsung.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Europie systemu tego używa tylko kilku nadawców. Największym jest hiszpański Via Digital. Moduły dostarcza także portugalski TV Cabo (nalepka w kolorze czerwonym z widocznym logo). Także turecki pakiet Star TV z Turksata ma stosować NagraVision.

Oczywiście polskich widzów najbardziej interesuje NagraVision ze względu na pakiet Polsat Cyfrowy.Niestety Polsat nie zdecydował się dotąd na ich dystrybucję i sprzedaż, podobno obawiając się piractwa pakietu.

Polsat uparcie nie chce jednak dostarczać abonentom odbiorników CI, które dadzą możliwość odbioru programów z konkurencyjnych platform: Cyfry+ czy Wizji TV. Wszystkie trzy polskie platformy postępują identycznie i w ten sposób zablokowały sobie same rozwój. Dlatego jest taki zastój na polskim rynku - króluje piractwo. Czas już zmienić koncepcję i dopasować sie do obecnej sytuacji. KRRiT która powinna nadzorować tę sytuację chroniąc polskich abonentów przed wolnż amerykanką nadawców, bawi się w ich pseudo cenzurę i nagminne już karanie za byle co, wtrącając się w nieswoje sprawy.

Dostaliśmy do dyspozycji moduł NagraVision CI dla hiszpańskiego Via Digital. Zainstalowany w odbiorniku cyfrowym Humax CRCI-5500 bez problemów zgłasza się jako NagraVision. Po umieszczeniu karty lub jej nieprawidłowym wsadzeniu pojawia się odpowiedni komunikat w języku hiszpańskim. Moduł taki nie będzie więc rozpoznawał karty Polsatu Cyfrowego i nie ma możliwości oglądania programów z pakietu.

Podobnie będzie z modułem TV Cabo, tyle że komunikaty są wtedy w języku portugalskim. Ceny modułów NagraVision tego typu wahają się od 850 zł do 1200 zł. TV cabo w Niemczech kosztuje 500DM.

Mimo, że nie da się korzystać z takich modułów dla Polsatu, to kwestią czasu jest program dla przeprogramowania tego NagraVision CI (jest na pewno) na moduł otwarty na karty P2C lub przypisany do konkretnbej karty abonenta. Inna sprawa, że krążą po Internecie plotki o pirackich kartach dla Via Digital i TV Cabo. Zainteresowanie NagraVision CI wzrośnie wtedy błyskawicznie...


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Produkty - testy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...