reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polski TVR HD usunięty całkowicie z satelity

dodano: 2014-09-10 18:20 | aktualizacja: 2014-09-11 20:34
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

TVR HD 10 września br. Cyfrowy Polsat usunął ostatecznie kanał TVR HD ze swojego transpondera a także z listy. Przypomnijmy, iż 25 sierpnia br. w miejscu niekodowanego przekazu tej polskiej stacji pojawiła się plansza z napisem: „Program czasowo niedostępny z przyczyn leżących po stronie nadawcy, niezależnych od Cyfrowego Polsatu” (więcej tutaj). Nadawca poinformował wtedy, iż jest to spowodowane awarią sygnału. Całkowite usunięcie stacji przez Cyfrowy Polsat może jednak oznaczać, iż powody tej decyzji są zupełnie inne. Dodajmy, iż kanał nie zakończył emisji, bowiem wciąż nadaje w wybranych sieciach kablowych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jednocześnie, od 25 sierpnia br. pojawiają się doniesienia o problemach z odbiorem stacji w kablówkach, gdzie TVR można oglądać zarówno w SD jak i HD (obie wersje mają identyczne ramówki). Część abonentów pisze, że sygnał jest, inni, że nie ma go, jeszcze inni, że jest tylko SD. Dodajmy, iż operatorzy kablowi pobierają sygnał poprzez światłowód lub bezpośrednio z satelity.

Na razie nie wiadomo, czy kanał wróci na satelitę, czy też pozostanie tylko w ofercie kablowej, a może problemy są znacznie poważniejsze i nadawca będzie zmuszony całkowicie zakończyć emisję.

Dotychczasowe parametry techniczne TVR HD (przekaz wyłączony):
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
tp. 120 (10,911 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: TVR HD
PID V: 262 (MPEG-4/HD)
PID A: 518
PID PCR: 262
SID: 15906/15916 (wyszukiwany podwójnie)
PID PMT: 32
Provider: Cyfrowy Polsat S.A.
Kodowanie: brak

Stacja rozpoczęła emisję w 2010 roku. Od 2013 roku dostępna jest w wysokiej rozdzielczości - w przekazie satelitarnym (satelita Eutelsat Hot Bird 13,0°E) było tak wyłącznie, natomiast operatorzy sieci kablowych mogą poprzez światłowód pobrać wersję SD (więcej tutaj). Kanał znajdował się na listach platform satelitarnych - Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV. Znajduje się też w pakietach wybranych sieci kablowych i IPTV. Dodajmy, iż nadawca chciał umieścić ten kanał także w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), ale bez rezultatu (więcej tutaj).

Aktualizacja:
Kanał TVR HD został 11 września 2014 roku usunięty również z listy platformy satelitarnej nc+.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama