reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

NTC: Ruszył MUX L1 z TV Łużyce, 4fun.tv i TV.Disco

dodano: 2014-09-12 15:09 | aktualizacja: 2014-09-13 15:11
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Łużyce/satkurier.pl

TV Łużyce W piątek, 12 września 2014 roku, w godzinach popołudniowych ruszył multipleks lokalny (MUX L1), którego operatorem jest Telewizja Łużyce. - Widzowie, którzy już oglądają telewizję cyfrową, a chcą również oglądać nasz program, muszą uruchomić strojenie w swoich telewizorach, a odbiorniki same znajdą Łużyce na kanale 38. Na początek nadawać będziemy z nadajnika w Nowej Karczmie. Z czasem system rozbudujemy. Ogłoszony przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) konkurs na zagospodarowanie częstotliwości, który wygraliśmy, daje nam możliwość nadawania z trzech stacji bazowych - informuje nadawca.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obok Telewizji Łużyce, która z uwagi na fakt, iż nadawała na tym obszarze naziemnie analogowo, miała zapewnione miejsce w tym multipleksie, za jego pośrednictwem możemy oglądać również dwa kanały muzyczne - 4fun.tv i TV.Disco. Dodajmy, iż te dwie stacje Grupy 4fun Media były już dostępne w maju br. testowo w MUX L1 (więcej tutaj). Spółka informowała również, iż jest zainteresowana poszerzeniem naziemnego zasięgu tych stacji (więcej tutaj).

Na razie nie wiadomo, czy i kiedy pojawią się kolejne stacje. Według wcześniejszych doniesień, zainteresowanie wyrażali Grupa ZPR (z kanałem Vox Music TV) i TVR (więcej tutaj).

Jak informuje nadawca, program Telewizji Łużyce przez pierwszych kilka dni - ze względów technicznych - nadawany będzie przez 8 godzin. Telewizja Łużyce jest również operatorem tego multipleksu (więcej tutaj).

Aktualizacja
Jak informuje nadawca - przekaz jest realizowany z nadajnika RTON Lubań/Nowa Karczma z mocą 2 kW ERP, w charakterystyce dookólnej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

129 zł Więcej...

Konwerter Twin GT-SAT kołowy

Podwójny konwerter Twin Circular 40mm GT-TCIR40M firmy GT-Sat do odbioru...

69 zł Więcej...
reklama