reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

NTC: Ruszył MUX L1 z TV Łużyce, 4fun.tv i TV.Disco

dodano: 2014-09-12 15:09 | aktualizacja: 2014-09-13 15:11
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Łużyce/satkurier.pl

TV Łużyce W piątek, 12 września 2014 roku, w godzinach popołudniowych ruszył multipleks lokalny (MUX L1), którego operatorem jest Telewizja Łużyce. - Widzowie, którzy już oglądają telewizję cyfrową, a chcą również oglądać nasz program, muszą uruchomić strojenie w swoich telewizorach, a odbiorniki same znajdą Łużyce na kanale 38. Na początek nadawać będziemy z nadajnika w Nowej Karczmie. Z czasem system rozbudujemy. Ogłoszony przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) konkurs na zagospodarowanie częstotliwości, który wygraliśmy, daje nam możliwość nadawania z trzech stacji bazowych - informuje nadawca.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obok Telewizji Łużyce, która z uwagi na fakt, iż nadawała na tym obszarze naziemnie analogowo, miała zapewnione miejsce w tym multipleksie, za jego pośrednictwem możemy oglądać również dwa kanały muzyczne - 4fun.tv i TV.Disco. Dodajmy, iż te dwie stacje Grupy 4fun Media były już dostępne w maju br. testowo w MUX L1 (więcej tutaj). Spółka informowała również, iż jest zainteresowana poszerzeniem naziemnego zasięgu tych stacji (więcej tutaj).

Na razie nie wiadomo, czy i kiedy pojawią się kolejne stacje. Według wcześniejszych doniesień, zainteresowanie wyrażali Grupa ZPR (z kanałem Vox Music TV) i TVR (więcej tutaj).

Jak informuje nadawca, program Telewizji Łużyce przez pierwszych kilka dni - ze względów technicznych - nadawany będzie przez 8 godzin. Telewizja Łużyce jest również operatorem tego multipleksu (więcej tutaj).

Aktualizacja
Jak informuje nadawca - przekaz jest realizowany z nadajnika RTON Lubań/Nowa Karczma z mocą 2 kW ERP, w charakterystyce dookólnej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...