reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Halicki nowym ministrem administracji i cyfryzacji

dodano: 2014-09-20 13:33 | aktualizacja: 2014-09-20 17:27
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kancelaria Premiera Rady Ministrów/halicki.pl/satkurier.pl

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji MAC MAiC W piątek, 19 września br. desygnowana na premiera Ewa Kopacz zaprezentowała ministrów koalicyjnego gabinetu Platformy Obywatelskiej (PO) i Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL). Przypomnijmy, iż pod koniec sierpnia br. Donald Tusk, dotychczasowy premier RP i przewodniczący PO, został wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej. W związku z tym musiał zrezygnować z dotychczasowych funkcji. 11 września br. prezydent RP Bronisław Komorowski przyjął dymisję jego gabinetu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Powołanie nowego gabinetu powierzono Ewie Kopacz, marszałek Sejmu RP i pierwszej wiceprzewodniczącej PO. 19 września br. przedstawiła ona skład swojego gabinetu. Część dotychczasowych ministrów pozostała na swoich stanowiskach, reszta to nowe osoby. Zmiana objęła m.in. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Szefem tego resortu ma zostać Andrzej Halicki, który na tym stanowisku zastąpi Rafała Trzaskowskiego (więcej tutaj). Rząd zostanie powołany w poniedziałek, 22 września br.

Życiorys nowego ministra administracji i cyfryzacji - za jego stroną internetową halicki.pl:

Andrzej Halicki urodził się 26 listopada 1961 roku w Warszawie. Ukończył studia na wydziale Handlu Wewnętrznego SGPiS (współcześnie SGH) w dziedzinie ekonomiki transportu lotniczego. W trakcie studiów w latach 1986-89 był członkiem podziemnych, międzyuczelnianych i krajowych władz Niezależnego Zrzeszenia Studentów oraz liderem NZS na SGPiS.

Po ukończeniu studiów w latach 1990-92 pełnił funkcję rzecznika prasowego oraz członka władz krajowych Kongresu Liberalno-Demokratycznego (m.in. za czasów premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego). Podczas I kadencji Sejmu był rzecznikiem prasowym Klubu Parlamentarnego KLD.

Halicki na początku lat dziewięćdziesiątych był szefem działu spraw publicznych, a następnie dyrektorem w amerykańskiej agencji Burson-Marsteller. W 1993 pełnił funkcję doradcy ministra przekształceń własnościowych, a rok później był rzecznikiem Programu Powszechnej Prywatyzacji. Był także członkiem Rady Krajowej Unii Wolności (UW).

Od 1996 roku prowadził, stworzoną przez siebie agencję GGK Public Relations (działającą w ramach międzynarodowej agencji Lowe GGK, należącej do największej światowej sieci reklamowej IPG (InterPublic Group of Companies). W 2007 roku rozstał się z firmą zostając posłem zawodowym.

Do Platformy Obywatelskiej należy od 2001 roku. W latach 2009-2010 pełnił funkcję rzecznika prasowego klubu parlamentarnego PO RP. W maju 2010 roku został przewodniczącym PO na Mazowszu, a w październiku 2013 roku został ponownie wybrany na to stanowisko. Jest członkiem władz krajowych PO.

10 stycznia 2007 został zaprzysiężony na posła V kadencji z ramienia PO. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski. W latach 2009-2010 pełnił funkcję przewodniczącego Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

W 2011 po zdobyciu ponad 40 tys. głosów, został posłem VII kadencji Sejmu RP. Jest przewodniczącym Sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz członkiem Komisji Spraw Zagranicznych.

W styczniu 2012 roku został wiceprzewodniczącym Zgromadzenia Rady Europy.

Jego pasją są podróże oraz sport, w szczególności piłka nożna i koszykówka, które to sporty uprawia regularnie. Jest także wieloletnim kibicem piłkarskim. Od ponad czterdziestu lat wiernie kibicuje stołecznej Legii Warszawa. Ponadto wraz z żoną prowadzi hodowlę dogów niemieckich, które zajmują ważne miejsce w rodzinie państwa Halickich. Zyskały uznanie na wielu międzynarodowych wystawach psów rasowych. Andrzej Halicki jest także pasjonatem nurkowania.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zabezpieczenie sieci LAN z uziemieniem

Zabezpieczenie sieci LAN z uziemieniem - specjalny adapter zakładany na...

55 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 179 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ SE HEVC HD Multistream

Najnowsza wersja satelitarnego odbiornika Octagon SX88+ SE HD, z DX...

249 zł Więcej...
reklama