reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Agora stawia na telewizję i tworzy TV Zone

dodano: 2014-09-22 09:43 | aktualizacja: 2014-09-22 10:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: spidersweb.pl/press.pl/satkurier.pl

Agora Grupa Agora stawia na rynek telewizyjny. Jak dowiedział się serwis spidersweb.pl, utworzyła ona właśnie spółkę TV Zone z myślą o realizacji projektów telewizyjnych. - Założona spółka TV Zone ma ułatwić nam realizację projektów telewizyjnych, nad którymi pracujemy, ale nie możemy mówić o szczegółach. Jesteśmy otwarci zarówno na możliwość uruchomienia kolejnych kanałów telewizji naziemnej, nie wykluczamy też projektów akwizycyjnych - poinformowała serwis press.pl Agata Staniszewska, rzeczniczka Agory.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spółka TV Zone została zarejestrowana 10 września br. 100 proc. udziałów ma w niej Agora SA. Prezesem nowej spółki jest Tomasz Billik, kierownik ds. transakcji w pionie nowych przedsięwzięć Agory. Billik zajmuje się analizą potencjalnych projektów akwizycyjnych i nowych działań. Był również członkiem rady nadzorczej Stopklatki S.A. (nadawcy kanału Stopklatka TV) (więcej tutaj).

Agora jest m.in. wydawcą dzienników „Gazeta Wyborcza”, „Metro”, czasopism „Wysokie Obcasy Extra”, „Magnolia”, „Avanti”, „Logo”, „Świat motocykli” czy „Dziecko”, nadawcą stacji radiowych Tok FM, Złote Przeboje, Rock Radio, telewizji kontentowo-reklamowej CityINFOtv, wydawcą różnych serwisów internetowych. Do grupy należą także udziały w spółce AMS zajmującej się reklamą zewnętrzną. Agora, wraz z Kino Polska TV, jest też udziałowcem w spółce będącej nadawcą kanału Stopklatka TV, który dostępny jest w przekazie satelitarnym, kablowym i bezpłatnie, w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (NTC, MUX 1) (więcej tutaj).

Przypomnijmy, że już wcześniej Agora miała koncesję na telewizję satelitarną Tuba.tv, ale stacji nie uruchomiła. Tuba.tv działa tylko w Internecie, prezentując wyłącznie teledyski. W przeszłości spółka była także zainteresowana przejęciem Telewizji Polsat, do czego ostatecznie nie doszło. W sierpniu br. pojawiły się informacje, iż Agora mogłaby nabyć udziały w Telewizji Puls (nadawcy TV Puls i kanału PULS 2), ale zaprzeczył tym doniesieniom Dariusz Dąbski, prezes i właściciel Telewizji Puls (więcej tutaj). Agora wyraża także zainteresowanie tworzonym właśnie multipleksem ósmym (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (więcej tutaj).

W marcu br. Agora podała, iż jej aspiracje to zwiększenie liczby kanałów (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Złącze F PCT 6,8 mm Kompresyjne

Specjalne złącze kompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...