reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP2: Wielki odzew widzów na nasze reportaże

dodano: 2014-09-25 14:22 | aktualizacja: 2014-09-25 15:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP2 TVP 2 Dwójka Jak informuje nadawca, lawinową chęć rejestracji w największej w Polsce bazie niespokrewnionych dawców szpiku wywołały dwa reportaże pokazane w „Reporterze Polskim” i „Ekspresie Reporterów” na antenie TVP2. Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych, dziękując Telewizji Polskiej przypomina, że taka praca reporterów „daje nadzieję ludziom chorym na raka krwi na pokonanie tej okrutnej choroby” w sytuacji, gdy „przecież co godzinę ktoś w Polsce dowiaduje się, że jest chory na białaczkę”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Komunikat Centrum Informacji TVP:

„W imieniu rodziny DKMS chciałam (...) wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje ostatnich dwóch reportaży („Połączeni Szpikiem” w „Reporter Polski” oraz emitowanego w „Ekspresie Reporterów” „To się Zdarzyło”) ogromnie podziękować - napisała Dorota Wójtowicz-Wielgopolan, przedstawicielka fundacji. - Te, zdawać by się mogło, krótkie historie o naszych podopiecznych, Adasiu, Piotrusiu i Arturze, potrzebujących swojego bliźniaka genetycznego, by przeżyć, spowodowały, za każdym razem emisji, a nawet zajawki emisji reportaży,  lawinę nowych internetowych rejestracji do bazy DKMS Polska - największej w Polsce bazy niespokrewnionych dawców szpiku.

Pod wpływem obu programów dołączyło do nas ponad 1200 nowych potencjalnych dawców, którzy od teraz będą w gotowości, by ratować cudze życie - pacjentów potrzebujących przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych krwi obwodowej lub szpiku kostnego.

Aby zarejestrować tak wielu ludzi, potrzebujemy w najlepszym wypadku kilkunastu godzin pracy w terenie podczas Dni Dawcy, a tu w ciągu  godziny od emisji programów na naszą stronę www.dkms.pl weszło ponad 8000 osób zainteresowanych tematem dawstwa i aż 1264 zamówiło pakiety rejestracyjne do domu.

Wierzymy, że efekt reportaży będzie jeszcze większy, bo wkrótce wiele z tych osób, które w czasie programu weszło na naszą stronę, po przemyśleniu również dołączy do naszej bazy, rejestrując się jako potencjalni dawcy.

(...) Te wspólne wysiłki dają nadzieje ludziom chorym na raka krwi na pokonanie tej okrutnej choroby, która stała się plagą naszej cywilizacji... przecież co godzinę ktoś w Polsce dowiaduje się, że jest chory na białaczkę; na świecie rocznie ponad 900.000 osób słyszy diagnozę - rak krwi.  Ta nieprzewidywalna choroba sieje spustoszenie wśród dzieci. Śmiertelność wśród dzieci najczęściej spowodowana jest rakiem krwi.”

„Kluczem do sukcesu - puentuje przedstawicielka fundacji - czyli pokonania raka krwi, jest znalezienie dawcy dla każdego potrzebującego przeszczepienia pacjenta. Aby to się udało zrealizować, należy nie ustawać w edukacji społeczeństwa. TVP właśnie dołożyło swoją „cegiełkę”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat TERRABOX T3 DVB-T/T2 HEVC

TERRABOX T3 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

159 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...