reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowy Polsat w MPEG-2 tylko do 31 maja

dodano: 2014-09-30 14:27 | aktualizacja: 2014-11-04 13:01
autor: SatExpert | źródło: Inf. własna

Cyfrowy Polsat Logo Telewizja Telefon Internet Jak wynika z informacji rozsyłanej operatorom sieci kablowych przez Telewizję Polsat, 31 maja 2015 roku wszystkie kanały należące do grupy Polsat zmienią format kompresji obrazu z przestarzałego i nieefektywnego systemu MPEG-2 na rzecz dającego nowe możliwości i lepszą jakość sygnału standardu MPEG-4. Oznacza to, że tego dnia wszystkie transpondery, na których nadawane są kanały Telewizji Polsat, czyli w praktyce wszystkie, które obecnie są w DVB-S zostaną przełączone na DVB-S2, a kanały na nich się znajdujące z MPEG-2 na MPEG-4.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Fragment informacji rozsyłanej operatorom sieci kablowych, przez Telewizję Polsat:

"Szanowni Państwo,
W związku ze zmieniającymi się standardami transmisji sygnału telewizyjnego, po przeanalizowaniu odpowiedzi na ankietę z dnia 11 czerwca 2014 r. podjęliśmy decyzję o odejściu od przestarzałego i nieefektywnego systemu kompresji MPEG-2 na rzecz dającego nowe możliwości i lepszą jakość sygnału standardu MPEG-4. Zmiana standardu kompresji z MPEG-2 na MPEG-4 planowana jest na 31 maja 2015 r.

Wszystkie moduły CAM i PROCAM, za pośrednictwem których odbieracie Państwo programy Telewizji POLSAT Sp. z o.o. są przystosowane do obsługi programów w standardzie MPEG-4. Część dekoderów, za pośrednictwem których odbieracie Państwo programy Telewizji Polsat Sp. z o.o. nie obsługuje tego standardu i zostaną one wymienione na koszt Telewizji POLSAT. Proces wymiany planujemy rozpocząć w styczniu 2015 r. (...)"


Problemem nie będą zapewne sieci kablowe, ale wielu użytkowników starych odbiorników satelitarnych w MPEG-2 (SD), którzy po dacie 1.06.2015 r. będą musieli korzystać wyłącznie z odbiorników MPEG-4 (HD). Część z nich będzie musiała zmienić anteny z małych 70 cm na nieco większe 80-90 cm, aby nie było problemów z odbiorem kanałów SD i HD. Dotyczyć to będzie także wielu abonentów platformy nc+, bo znikną kanały, które ta platforma ma od Telewizji Polsat. Spodziewać się też podobnej decyzji ze strony nc+, przy czym należy zwrócić uwagę, że oferta TNK została przewidziana do 31.10.2016 r. Nie wiadomo czy i kiedy zostanie zastąpiona przeniesieniem tych użytkowników do nowej oferty nc+ telewizja na kartę, której pisaliśmy tu.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyfrowy Polsat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Osłona LNB Umbrella Heavy Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

39 zł Więcej...

Multiswitch Opticum Red dCSS 52-32

Multiswitch Opticum Red dCSS  - przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy...

359 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ Optima Combo HEVC HD+IP Multistream

Mały, satelitarno-kablowo-naziemny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...
reklama