reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowy Polsat w MPEG-2 tylko do 31 maja

dodano: 2014-09-30 14:27 | aktualizacja: 2014-11-04 13:01
autor: SatExpert | źródło: Inf. własna

Cyfrowy Polsat Logo Telewizja Telefon Internet Jak wynika z informacji rozsyłanej operatorom sieci kablowych przez Telewizję Polsat, 31 maja 2015 roku wszystkie kanały należące do grupy Polsat zmienią format kompresji obrazu z przestarzałego i nieefektywnego systemu MPEG-2 na rzecz dającego nowe możliwości i lepszą jakość sygnału standardu MPEG-4. Oznacza to, że tego dnia wszystkie transpondery, na których nadawane są kanały Telewizji Polsat, czyli w praktyce wszystkie, które obecnie są w DVB-S zostaną przełączone na DVB-S2, a kanały na nich się znajdujące z MPEG-2 na MPEG-4.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Fragment informacji rozsyłanej operatorom sieci kablowych, przez Telewizję Polsat:

"Szanowni Państwo,
W związku ze zmieniającymi się standardami transmisji sygnału telewizyjnego, po przeanalizowaniu odpowiedzi na ankietę z dnia 11 czerwca 2014 r. podjęliśmy decyzję o odejściu od przestarzałego i nieefektywnego systemu kompresji MPEG-2 na rzecz dającego nowe możliwości i lepszą jakość sygnału standardu MPEG-4. Zmiana standardu kompresji z MPEG-2 na MPEG-4 planowana jest na 31 maja 2015 r.

Wszystkie moduły CAM i PROCAM, za pośrednictwem których odbieracie Państwo programy Telewizji POLSAT Sp. z o.o. są przystosowane do obsługi programów w standardzie MPEG-4. Część dekoderów, za pośrednictwem których odbieracie Państwo programy Telewizji Polsat Sp. z o.o. nie obsługuje tego standardu i zostaną one wymienione na koszt Telewizji POLSAT. Proces wymiany planujemy rozpocząć w styczniu 2015 r. (...)"


Problemem nie będą zapewne sieci kablowe, ale wielu użytkowników starych odbiorników satelitarnych w MPEG-2 (SD), którzy po dacie 1.06.2015 r. będą musieli korzystać wyłącznie z odbiorników MPEG-4 (HD). Część z nich będzie musiała zmienić anteny z małych 70 cm na nieco większe 80-90 cm, aby nie było problemów z odbiorem kanałów SD i HD. Dotyczyć to będzie także wielu abonentów platformy nc+, bo znikną kanały, które ta platforma ma od Telewizji Polsat. Spodziewać się też podobnej decyzji ze strony nc+, przy czym należy zwrócić uwagę, że oferta TNK została przewidziana do 31.10.2016 r. Nie wiadomo czy i kiedy zostanie zastąpiona przeniesieniem tych użytkowników do nowej oferty nc+ telewizja na kartę, której pisaliśmy tu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyfrowy Polsat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 800UHD

AB CryptoBox 800UHD - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AB...

390 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...
reklama