reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

6.10 w Berlinie ruszyły testy DVB-T2/HEVC

dodano: 2014-10-06 20:20 | aktualizacja: 2014-10-08 20:13
autor: Janusz Sulisz | źródło: Media Broadcast

DVB-T2_terr_logo.jpg Media Broadcast testuje nowy standard DVB-T2 z kompresją HEVC (H.265) w Berlinie. Od 6 października firma Media Broadcast - dostawca z pełnym zakresem usług, w branży nadawczej i medialnej, rozpoczął w Berlinie projekt pilotażowy w celu przetestowania nowego standardu DVB-T2. Jako partnerów projektu wybrano wszystkie wiodące, niemieckie stacje telewizyjne, odpowiednie organizacje, jak również wiele firm w branży. Testy są ważnym krokiem na drodze do szybkiej konfiguracji platformy DVB-T2 dla naziemnej telewizji cyfrowej w przyszłości.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Planowany projekt pilotażowy na okres 18 miesięcy

Media Broadcast testuje tryb transmisji naziemnej za pośrednictwem DVB-T2, następcy technologii DVB-T, w połączeniu ze standardem kompresji HEVC/H.265. Technologia ta umożliwi w przyszłości efektywne wykorzystanie dostępnych częstotliwości, z większą liczbą kanałów telewizyjnych i większą różnorodnością programów, także w wysokiej rozdzielczości (HD). Przemysł jest zainteresowany projektem pilotażowym. Testy są ważne dla praktycznego rozwoju przyszłych urządzeń, które są niezbędne do odbioru nowej platformy już w DVB-T2.

Testy zapewnią ramy techniczne dla przyszłego rozwoju dekoderów

Pilotażowa transmisja DVB-T2 stanowi cały system łańcucha transmisji z nadajnika do terminala, w tym odpowiedniej platformy serwisowej. Media Broadcast bada i analizuje w celu sprawdzenia, że wszystkie parametry systemu, aby zapewnić sprawne funkcjonowanie proponowanej od 2016 w Niemczech platformy DVB-T2 i umożliwienie szybkiego udostępnienia odpowiednich urządzeń. Również testy i specyfikacji scenariusza przejścia z DVB-T na DVB-T2 są częścią tych testów. Kolejny test na DVB-T2 jest realizowany przez IRT / BR w Monachium - te dwa projekty są ściśle koordynowane.

Partnerzy testów

Zaangażowano zarówno nadawców, producentów odbiorników i stowarzyszenia. Tak więc, ARD, ZDF, RTL, ProSiebenSat.1, ARTE, Samsung, Sony, LG Electronics, Panasonic, Philips, Loewe, Humax, TechniSat, Rohde & Schwarz, Sagemcom, Funke i Broadcom wspierają ten projekt. Zaangażowane są także Deutschen TV Plattform, VPRT, DVB-Konsortium i ZVEI.

Transmisja sygnałów testowych jest prowadzona na kanale 42. nadajników (50 kW) z Alexanderplatz i Schäferberg. Szybkości transmisji, jakie zaplanowano przy testach, wynoszą od 18 do 28 Mb/s. Zaplanowano też, że przeprowadzone będą transmisje ponad siedmiu kanałów HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/12 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/12 HD rozdziela sygnał niezależnie...

400 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m (HDMI v.1.4) - działa...

209 zł Więcej...
reklama