reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niemcy: Testy DVB-T2/HEVC w regionie Kolonia-Bonn

dodano: 2014-10-15 12:35 | aktualizacja: 2014-10-15 13:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: WDR

DVB-T2_terr_logo.jpg Niemiecki regionalny nadawca WDR i dostawca usług technicznych Media Broadcast przygotowują wspólną emisję testową w ramach naziemnej telewizji cyfrowej w metropolii Kolonia-Bonn. Testowane będzie DVB-T2 w połączeniu z nowym standardem kompresji wideo HEVC (High Efficiency Video Coding). Są top już kolejne testy DVB-T2/HEVC w Niemczech (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Emisja testowa ma rozpocząć się w sierpniu 2015 roku i dostarczyć wiele ważnych informacji. W tym celu 10 października 2014 roku powołano grupę roboczą, która zajmie się przygotowaniem i realizacją projektu. Składa się ona z przedstawicieli między innymi WDR, Media Broadcast, ZDF, RTL Deutschland i ProSiebenSat1.

W ramach testów uruchomione zostaną dwa multipleksy - jeden przez WDR a drugi przez Media Broadcast. Transmisje będą dostępne odpowiednio z nadajnika Venusberg w Bonn (WDR) i Colonius w Kolonii, z mocą 20 kW każdy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 890 zł Więcej...

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

979 zł Więcej...
reklama