reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Satelity Intelsat 30 i Arsat-1 już na orbicie [wideo]

dodano: 2014-10-17 11:06 | aktualizacja: 2014-10-17 14:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Arianespace

Intelsat_duze_new_logo_sk.jpg Spółka Arianespace pomyślnie wyniosła na orbitę dwa satelity telekomunikacyjne. Intelsat 30 z ładunkiem DLA-1 w paśmie Ku dla DirecTV Latin America jest przeznaczony do świadczenia usług dystrybucji w Ameryce Południowej i na Karaibach. Arsat-1 to argentyński satelita, który będzie świadczył usługi DTH w Ameryce Łacińskiej. Do startu rakiety Ariane 5 ECA z tymi dwoma satelitami doszło 16 października o godz. 18:43 czasu lokalnego z Centrum Kosmicznego w Kourou w Gujanie Francuskiej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Intelsat 30 jest 20-kilowatowym satelitą z transponderami w pasmach C i Ku. Ładunek DLA-1 w paśmie Ku jest przeznaczony do świadczenia usług dystrybucji dla DirecTV Latin America w Ameryce Południowej i na Karaibach. Ładunek w paśmie C przyczyni się do rozbudowy istniejącej infrastruktury operatora w Ameryce Łacińskiej. Jest to 54. satelita wyniesiony przez Arianespace dla Intelsat i 6. na DirecTV, a także 45. satelita zbudowany przez Space Systems/Loral (SSL) wyniesiony na orbitę przez Arianespace.

Arsat-1 jest pierwszym z serii trzech argentyńskich satelitów geostacjonarnych (GEO). Został zbudowany przez państwową spółkę Invap w jej zakładzie w Bariloche w północnej Patagonii.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...