reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Premiera „Dzwonów wojny” w TVP1

dodano: 2014-10-17 13:19 | aktualizacja: 2014-10-17 14:34
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP

Dzwony wojny „Dzwony wojny” to sfilmowany z rozmachem serial fabularny, osadzony w czasie I wojny światowej, opowiadający o losach dwóch młodych żołnierzy oraz ich rodzin. Autorem scenariusza poruszającego widowiska jest wielokrotnie nagradzany Tony Jordan, a wśród plejady młodych aktorów pojawiła się Polka – Erika Karkuszewska. TVP1 pokaże serial 10 i 11 listopada o godz. 20:25.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Akcja serialu rozgrywa się w wojennych latach 1914-1918. Równolegle do wielkich wydarzeń historycznych toczą się losy dwóch chłopców, Thomasa i Michaela. Obu porywa ten sam entuzjazm i gorące pragnienie służenia swojej ojczyźnie. Ale bez względu na stronę, po której walczą, wojna nie będzie miała dla nich litości. Przez pięć kolejnych lat i okropności wojny bohaterowie dojrzeją, stracą przyjaciół i znajdą miłość.

Epicka opowieść została zrealizowana w 100. rocznicę Wielkiej Wojny i jest drugą już –  po „Szpiegach w Warszawie” – koprodukcją BBC Worldwide i TVP z udziałem wybitnych brytyjskich i polskich twórców. W rolach głównych wystąpią dwaj młodzi aktorzy, Paddy Gibson i Jack Lowden. Ich wojenne miłości zagrają Sabrina Bartlett i debiutująca na ekranie Polka, Erika Karkuszewska, studentka warszawskiej Szkoły Teatralnej.

Kadr z filmu „Dzwony wojny”


 Autorem scenariusza „Dzwonów wojny” jest wielokrotnie nagradzany za swoje produkcje Tony Jordan, autor m.in. "EastEnders”, “Życia na Marsie” i “Przekrętu", a za kamerą niecodzienny tandem: Jacek Petrycki, wybitny polski autor zdjęć, współpracownik Krzysztofa Kieślowskiego i Agnieszki Holland, wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą oraz Tomasz Naumiuk - młody, ale już doświadczony autor zdjęć do wielu produkcji (serial „Krew z krwi”, „Prawo Agaty” czy film „Być jak Kazimierz Deyna”). Za scenografię odpowiadali Ashleigh Jeffres, scenograf m.in. serialu “Gra o tron” oraz laureatka nagrody EMMY, Ewa Skoczkowska.

Serial będzie kluczowym elementem bloku BBC One poświęconemu setnej rocznicy I wojny. W TVP1 serial pojawi się 10 i 11 listopada 2014 r., stanowiąc istotny element obchodów rocznicy odrodzenia polskiej państwowości w 1918 r.

DZWONY WOJNY - premiera

10 listopada: odc. 1 (godz. 20.25); odc. 2 (godz. 20.55)

11 listopada: odc. 3 (godz. 20.25), odc. 4 (godz. 20.55), odc. 5 (godz. 21.40)

Obsada: PADDY GIBSON JACK LOWDEN SABRINA BARTLETT ERIKA KARKUSZEWSKA JENNIFER HENNESSY SIMON KUNZ MATTHEW AUBREY
Scenariusz: TONY JORDAN
Reżyseria: BRENDAN MAHER
Zdjęcia: JACEK PETRYCKI TOMASZ NAUMIUK
Scenografia: ASHLEY JEFFRES EWA SKOCZKOWSKA
Kostiumy: CHARLOTTE HOLDIG MAGDALENA RUTKIEWICZ-LUTEREK
Charakteryzacja: LUCY CAIN
Producent: NICK PITT
główni producenci: TONY JORDAN, BELINDA CAMPBELL,  DARIUSZ JABŁOŃSKI
Red Planet Pictures i Apple Film dla BBC i TVP we współpracy z Lip Sync Productions i BBC Worldwide


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...