reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Saleta, konwój i złoto - październik w NGC

dodano: 2014-10-19 14:37 | aktualizacja: 2014-10-19 16:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fox International Channels Poland

National Geographic Channel W październiku br. National Geographic Channel poleca swoim widzom takie programy jak: „Przemek Saleta: Najcięższe zadania”, „Nocny konwój”, „Poszukiwacze złota” (sezon 2.), „Uliczne eksperymenty” i „Operacja Costa Concordia”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Październik 2014 roku w National Geographic Channel i National Geographic Channel HD:

„Uliczne eksperymenty”
emisja: we wtorki o 22:30

W kolejnej odsłonie Tim Shaw przeprowadzi szereg nowych eksperymentów naukowo-technicznych, by znów zaskoczyć i oszołomić przypadkowych świadków lub uczestników swoich ulicznych projektów. Napotkani przechodnie, a także widzowie przed telewizorami, dostaną trudne zadanie - przewidzieć efekty coraz bardziej spektakularnych eksperymentów zanim sam autor odkryje ich kulisy. Choćby pytanie dlaczego budyń ochroni zegarek przez stłuczeniem szybki młotkiem? Tim pokaże nam, że świat, który nas otacza może być bardziej nieprawdopodobny niż magiczne sztuczki.

„Poszukiwacze złota” 2
emisja: w środy o 21:00

Drugi sezon ekscytującego serialu „Poszukiwacze złota” rozpocznie się od prawdziwych tarapatów naszych bohaterów. Cena surowca drastycznie spada, a spóźnione wiosenne roztopy nie pozostawiają poszukującym zbyt wiele czasu, by nadrobić straty. W krótkim, czteromiesięcznym sezonie górniczym, każda sekunda jest na wagę złota. Ale „Big” - Al McGregor, Ken Foy, Karl Knutson oraz nowy członek górniczej załogi, Cam Johnson, nie zniechęcają się przeciwnościami. Nie są im straszne kłopoty techniczne, dzika przyroda Jukonu ani inne przeszkody - wszyscy owładnięci są gorączką złota i wracają, by postawić wszystko na jedną kartę.

„Nocny konwój”, foto: Fox International Channels Poland


„Przemek Saleta: Najcięższe zadania”
emisja: w środy o 22:00

Przemek Saleta to człowiek wielu talentów - bokser, kick-bokser i były redaktor naczelny magazynu „Gentleman”. Dzięki nowej produkcji National Geographic Channel poznamy jego kolejne oblicza i najtrudniejsze zajęcia, z którymi będzie się mierzyć. Czy zawsze z sukcesem? Tego dowiemy się z nowej, 10-odcinkowej serii „Przemek Saleta: najcięższe zadania”. Główny bohater będzie się w niej podejmował pracy m.in. w kopalni, elektrociepłowni, stoczni czy na wojskowym poligonie. Co tydzień w innych częściach Polski wciela się a to w rolę spawacza, a to drwala, innym razem - sapera, czy górnika. Dzięki programowi dowiemy się nie tylko jak Saleta poradzi sobie z wymagającymi siły, precyzji, skupienia czy refleksu zadaniami, ale poznamy też tajniki każdej z pokazywanych profesji (więcej tutaj i tutaj).

„Operacja Costa Concordia”
emisja: w niedzielę, 19 października 2014 roku o 22:00
                                        
Program pokazuje historię wyprawy mającej na celu wydobycie na powierzchnię i zepchnięcie z mielizny wraku Costa Concordia, gigantycznego statku wycieczkowego, który zatonął 13 stycznia 2012 roku w pobliżu włoskiej wyspy Giglio. Na pokładzie znajdowało się 3206 pasażerów i 1023 członków załogi (w tym 12 Polaków). Zginęły wówczas 32 osoby, a 64 zostały ranne. By pokazać przełomową technologię i innowacyjne rozwiązania, które umożliwiły powrót na wody tego 114-tonowego wycieczkowca, film wykorzysta szeroką paletę animacji komputerowych oraz unikalne materiały filmowe (więcej tutaj).

„Nocny konwój”
premiera: w niedzielę, 26 października 2014 roku o 22:00

Zespoły składające się z pilotów i kierowców ciężarówek przewożących gigantyczne ładunki pod osłoną nocy walczą z czasem, aby bezpiecznie doprowadzić transport do celu. Praca przy transporcie ponadnormatywnym i multimodalnym wymaga niewiarygodnej precyzji, opanowania, pełnego skupienia i umiejętności logistycznych na najwyższym poziomie. Choć wszystko wydaje się być wcześniej profesjonalnie zaplanowane stres daje się tu wszystkim we znaki. Z takimi przeszkodami mogą sobie poradzić tylko „wilki prowadzące stado”. Tak mówi się o pilotach wyspecjalizowanych w transportach wielkogabarytowych. To o nich opowiadać będzie najnowsza, polska produkcja National Geographic Channel zatytułowana „Nocny konwój”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...