MOSiR Bochnia zdeklasował MKS Biłgoraj

dodano: 2014-10-20 20:20 | aktualizacja: 2014-10-20 21:13
autor: Janusz Sulisz | źródło: MOSiR Bochnia

mosir.jpg W 3. kolejce II ligi piłki ręcznej mężczyzn MOSiR Bochnia zmierzył się przed własną publicznością z beniaminkiem MKS Biłgoraj.
Bocheńska drużyna była faworytem tego spotkania i nie zawiodła oczekiwań wiernych fanów szczypiorniaka wygrywając 39:19 (19:10). Rozegrane w Bochni spotkanie było jednostronnym widowiskiem. Po 5 minutach meczu prowadziliśmy 4:0, co mogło zapowiadać efektowne zwycięstwo, ale następne minuty szybko zweryfikowały te plany ponieważ w 12 minucie goście doprowadzili do remisu 6:6.

Jak się okazało było to wszystko na co była stać ambitnie grający zespół z Biłgoraja. Kolejne minuty gry to już zdecydowana dominacja naszego zespołu, który spokojnie i systematycznie zyskiwał przewagę bramkową. Mecz zakończył się wysokim wynikiem i zdobyczą kolejnych punków, co cieszy zawodników i zapewne wielu kibiców, którzy kolejny raz licznie stawili się na bocheńskiej hali.

- Wygrała lepsza drużyna, mająca większe doświadczenie, popełniająca mniej błędów w ataku – krótko podsumował Janusz Ćwikła, opiekun MKS-u Biłgoraj. – Stało się jak się stało i wynik jest jaki jest – dodał.

- Kilka razy bardzo dobrze zafunkcjonował atak szybki, momentami poprawnie zachowywaliśmy się w obronie, a to stworzyło tą przewagę. – wyliczał Ryszard Tabor.

- Na początku zagraliśmy troszeczkę nerwowo w obronie i w ataku – przyznał bramkarz MOSiR-u Tomasz Węgrzyn. – Jednak później, z minuty na minute rozkręcaliśmy się i udało nam się uzyskać przewagę.

Skład MOSiR Bochnia:
Węgrzyn, Serwatka, Gut – Zubik 7, Król 6, Spieszny 5, Bujak 4, Pach 4, Wąsik 4, Imiołek 3, Janas 2, Najuch 2, Kozioł 1, Pamuła 1, Kokoszka, Tacik.

Skład MKS Biłgoraj:
Blicharz, Kuczyński – Samoszczuk 9, Maciocha 3, Baryła 2, Bielak 2, Płatek 1, Popowicz 1, Żbikowski 1, Bednarz.

Kary: MOSiR – 6 min, MKS – 4 min
Rzuty karne: MOSiR – 2/2, MKS – 2/4

Następny mecz w Bochni.
W najbliższą sobotę 25 października również zapraszamy do Hali Widowiskowo-Sportowej, gdzie nasi szczypiorniści gościć będą zawodników AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce. Mecz na pewno nie będzie należał do łatwych ale mając  tak wspaniałą publiczność - wszyscy liczymy na wygraną. Mecz rozpocznie się o godz. 18:30.