reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jest porozumienie MSZ - TVP ws. TVP Polonia

dodano: 2014-10-26 12:51 | aktualizacja: 2014-10-26 14:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

TVP Polonia TV Polonia Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) porozumiało się z zarządem Telewizji Polskiej w sprawie zmian programowych w TVP Polonia, które dostosowują ramówkę telewizyjną do rzeczywistych potrzeb oraz oczekiwań publiczności - Polonii oraz Polaków mieszkających za granicą - poinformowało Biuro Rzecznika Prasowego MSZ.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP Polonia rozszerzy ofertę dla dzieci i młodzieży, kładąc szczególny akcent na naukę języka polskiego. Na antenę powróci dobrze znany „Profesor Smok i przyjaciele”, wyprodukowany zostanie również pilotażowy odcinek nowego programu adresowanego do dzieci, zawierającego propozycję nauki języka ojczystego od podstaw. W zależności od reakcji publiczności będzie to początek nowego cyklu, który byłby wyprodukowany i emitowany w 2015 roku.

Już od listopada 2014 roku po latach przerwy na antenę TVP Polonia wróci Teatr Telewizji. Do końca roku premierę będzie miał także program „Polska racja stanu”, poświęcony polskiej polityce zagranicznej. Kontynuowany będzie cykl poświęcony Polonii i Polakom mieszkającym poza granicami Polski „Halo Polonia”.  W ramówce znalazły swoje miejsce programy tworzone we współpracy z Polakami mieszkającymi na Wschodzie: „Wilnoteka”, „Nad Niemnem”, „Studio Wschód”. Niezależnie od tych nowości aktualny program TV Polonia oferować będzie najlepsze i najbardziej cenione przez polską publiczność audycje z TVP1, TVP2, a także z TVP Kultura i TVP Historia.

- MSZ i TVP S.A. będą prowadzić dalsze działania na rzecz stworzenia bardziej atrakcyjnej oferty programu telewizyjnego dla Polaków zagranicą, w tym oparte na badaniach oglądalności oraz oczekiwań publiczności, które zamierzamy przeprowadzić w przyszłym roku - czytamy w komunikacie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + Moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

1 008 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap U5

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

1 290 zł Więcej...
reklama